Doğal Görünümlü Dudaklar İçin Dolgu
5
(1)

Dolgu tedavisi birçok konuda kullanılabilen estetik işlemlerden biridir. Dudaklarda da kullanılabilen dolgu tedavisi ile hastalar şu sorunlarını çözüme kavuşturabilirler;

  • Dar dudak dolgunluğunu arttırır.
  • Daha tanımlanmış bir gülümseme yaratır.
  • Ağız alanına genç, canlandırıcı bir görünüm kazandırır.

Dermal dolgu maddelerinin kullanıldığı dolgu tedavisi, ağız çevresindeki ruj çizgileri veya sigara içme çizgilerinin yanı sıra yüzdeki rahatsız edici alanları yumuşatmak için de etkili bir uygulamadır.

İnsanların dudaklarının şekli ve boyutlarından memnun olmamasının birçok nedeni vardır. Bazıları için, doğal yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak dudakları daha incedir. Diğerleri için, dudakları daima daha dar olmuştur.

Dudak dolgusu maddeleri, daha dolgun, daha belirgin ve güzel şekillendirilmiş dudaklara erişmenize yardımcı olmak için özel olarak geliştirilmiştir.

Yarı kalıcı dolgu maddeleri, vücudumuzdaki doğal hiyalüronik asidi taklit eden, güvenli, uzun süre dayanabilen ve doğal görünümlü sonuçlar veren, insan yapımı, hayvansal olmayan bir jeldir.

DUDAK DOLGUSUNUN FAYDALARI

Dudak dolgu tedavisi faydalarından bahsetmeden önce uygulamanın dudaklara hacim vererek daha belirgin bir şekil üretmeye yardımcı olan bir işlem olduğu bilinmelidir.

Daha genç bir görünüm kazandırır.

Tedavi invaziv değildir ve neredeyse hiçbir iyileşme süreci gerektirmez. Tedaviden hemen sonra normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Kalıcı değildir.

Vejetaryenler için uygundur

Tedavi, doğal görünüm sağlayan ihtiyaçlarınıza uyarlanabilir.

Tedaviden sonra dudaklarda biraz hassasiyet, kızarıklıklar ve şişlikler olabilir, bu çok normaldir ve genellikle birkaç gün içinde azalacaktır.

Dermal dolgu tedavisinden sonra iyileşme zamanı gerekmez ve günlük aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Ara sıra morarma olabilir. Genellikle kısa süreli olup birkaç gün sürmektedir.

Kaynakça:

https://www.harpersbazaar.com/uk/beauty/a26622115/lip-fillers/

5 / 5. 1