Gıdı Yağları Nasıl Eritilir?
5
(1)

Gıdı sadece halk arasında yaygın olarak aşırı ya da ani kilo alıp – vermelerden oluşmamaktadır. Kilo artışı, yaşlanma etkileri ve genetik geçiş odaklı gıdı oluşum süreçlerinin sayısı da oldukça fazladır.

Estetik yöntemlerinde elde edilen teknolojik süreçlerin ilerlemesi birden fazla tekniğin geliştirilmesine de olanak tanıdı.

Bu uygulamalardan biri de Lazer Lipoliz yani Lazer Liposuction olarak hayatımıza girmeyi başarmıştır. Vücut şekillendirmeye imkan tanıyan Lazer Lipoliz ile gıdı eritme operasyonları sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Lazer Lipoliz ile gıdı yağlarının nasıl eritildiğini anlatmak önce bir not düşmek isteriz; Lazer Lipoliz ile müdahale edilen gıdı toparlama estetik aşamaları ayrıca yüz dokusuna işlem gerçekleştiği için cilt hücre ve dokularının temel maddesi olan koljen üretiminin tetiklenmesine de katkı sunabilecektir.

Böylece gıdı eritme – toparlamanın yanı sıra gıdı kaldırma – eritme ile yüz olduğundan daha genç bir görünüme kavuşabilir.

Lazer Lipoliz Gıdı Yağları Nasıl Eritilir?

  • Oldukça kısa süren bir estetik girişimdir. Hem cerrah hem de hasta için kolaylıklar sağlar.
  • Hastanın uygulama bölgesinin hijyeni sağlanır.
  • Lokal olarak uyuşturma yapılır ve hastanın maksimum rahatlığına imkan tanınır.
  • Hijyenik ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilir.
  • Mikro düzeyde sayılabilecek kesi atılır.
  • Lazer Lipoliz cihazı ile uygulama bölgesindeki gıdı yağları eritilmeye başlanır.
  • Erime sırasında bir yandan da sıvı hale geçen yağların aspiratör ekipmanı ile alınarak uzaklaştırılması hedeflenir.

Sorular ve Cevaplarla Lazer Lipoliz Gıdı Eritme

Hasta ve hasta adaylarımızın lazerle gıdı eritme işlemleri hakkında daha önceden uzmanlarımıza yönelttiği soruların cevaplarını sizlere listeleyerek daha anlaşılabilir olmasına katkı sunacağız.

Lazerle Gıdı Eritme için Genel Anestezi Yapılır mı?

Genel anestezi uygulayacak kadar kapsamlı bir estetik girişim değildir. Sadece gıdı ve çevresi lokal anestezi özelliğini bünyesinde bulunduran ilaçlar enjekte edilir veya lokal anestezik kremler sürülür.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Kesin süre kişiden kişiye göre az da olsa değişiklik göstermektedir. Ancak bu tür operasyonların genel ortalaması 30 – 60 dakikadır.

İşlem Sırasında Acı Hisseder miyim?

Muhtemel acı olasılıkları için lokal uyuşturucular kullanılır. Dolayısıyla ne işlem sırasında ne de sonrasında ilk saatler hiç acı hissedilmez.

Ardından gelecek ilk iki gün düşük seviyelerde ağrı olabilir. Bunun içinde standart ağrı kesici haplar doktorunuz tarafından reçete edilerek kullanımınıza sunulur.

Lazer Lipoliz İle gıdı Erittikten Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pratik – hızlı ve küçük çaplı bir işlem olması sebebi ile doktorunuz işlemin ardından ortalama 3 gün süresince size uygun bir korse verecektir. Korsenin nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgilendirme yapılarak normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Gıdı Eritme Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Mikro kesikler kullanıldığı için iyileşme evresi tamamlandıktan sonra ne uzaktan ne de yakından bakıldığında en ufak bir iz dahi görülmemektedir. Dikişsiz bir işlemdir.

Kaynakça:

https://www.disabled-world.com/fitness/diets/bodyfat/face-fat-loss.php

https://www.epiphanydermatology.com/blog/sagging-jawline-can-get-rid-jowls-without-surgery/

https://www.westlakedermatology.com/blog/effective-jowls-treatment-options

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir