Glutatyon Tedavisi Fiyatları 2022
5
(1)

Bilindiği üzere reaktif oksijen molekülleri bazı dönemlerde insan vücuduna zarar verebilir. Reaktif oksijen molekülleri ve serbest radikalleri yok etme amacıyla bulunan glutatyon tedavi yöntemi ile vücut korunabilir. 

Glutatyon, vücudun reaktif oksijen moleküllerine karşı kullanabileceği oldukça basit bir yöntemdir. Glutamin, sistein ve glisin aminoasitleri ile meydana gelen glutatyon çok tercih edilen bir yöntemdir. 

Glutatyon vücudumuzda bulunan enerji merkezlerini koruma altına alır. Enerji merkezlerinde bulunan mitokondri glutatyon sayesinde korunabilir. Aksi takdirde vücudun glutatyon karşısında zarar görmesi mümkün değildir. Bu tedavi yöntemi ancak yalnızca hekimler tarafından uygulanabilir. 

Serum yöntemi ile damardan direkt olarak verilebilen bu glutatyon yurtdışında toz halinde kullanıldığı da bilinmektedir. Ancak glutatyon besin olarak sürekli olarak kullanılmamaktadır. 

Doktor tavsiyesi üzerine hekimin belirlediği doza göre vücuda verilir. Sağlıklı olarak glutatyon seviyesini arttırmak mümkündür. Bu sayede enerji sistemimizi korumuş olur ve hücrelerimizin enerji kaynağına yardım etmiş oluruz. 

Brokoli, roka, whey protein, dana ciğer, kuşkonmaz, elma ve birçok besin sayesinde glutatyon salgılanabilir.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Glutatyon faydaları nelerdir sorusunu soran birçok kişiye yukarıdaki metin kısa bir özet olarak sunulmuştur. Enerji seviyesinde önemli bir düzen getiren glutatyon vücudumuz için oldukça önemli bir konu olarak tıp literatüründe yerini almıştır. 

“Glutatyon tedavisi nasıl yapılır?” sorusu diğer sorular kadar karşımıza çıkmasada detaylandırmak oldukça önemli olabilir. Dışarıdan elde edilen glutatyon birçok kişi tarafından tercih edilmeye çalışılıyor. Ancak hekim gözetiminde değilseniz. 

Glutatyon tedavisi için uygun ürünleri bulamayabilirsiniz. İçine ne karıştırıldığı bilinmeyen gereksiz besin değerleri bulunan bazı ürünlerden uzak durulması gerekir. Doğal yolla alınamayan glutatyon hekimlerin önerisi doğrultusunda glutatyon tedavisi yoluyla yapılabilir. 

Glutatyon tedavisi nasıl yapılır sorusuna net bir cevap olarak Türkiye’de damar yoluyla serumun yardımı sayesinde tedavinin uygulanması muhtemeldir. Doktorlar tarafından toz kullanımıyla glutatyon tedavisi çoğunlukla önerilmez. 

Glutatyon Tedavisi Fiyatları 2022

Glutatyon Tedavisi Herkese Uygun Mu?

Sağlık açısından adeta bir kalp ameliyatı gibi önem taşıdığı anlaşılmalıdır. Vücudun direnç kaybetmesi ile hastalık veya farklı problemler meydana gelebilir. Kişinin özellikle dirençsiz ve enerji yoksunu olduğu düşünüldüğünde hastalığa yakalanma ihtimali oldukça düşüktür. 

“Glutatyon faydaları nelerdir?” sorusuna karşılık olarak ilk paragrafta söylendiği gibi enerji açısından mitokondri korunmalıdır. Doğal olarak glutatyon tedavisi kesinlikle uygulanması gereken bir yöntemdir.

Kişi belirtilen besinleri eğer yiyemiyorsa glutatyon tedavisini kullanması açısından herhangi bir sorun teşkil etmez. 

Yaşanan bu durum karşısında kendinizi enerjisi bitkin bir halde görüyorsanız, bir uzman doktor tarafından yardım almanız oldukça önemlidir. İnternetten satılan glutatyon içerdiği söylenen bazı ürünlerin kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır. 

Doktorlara sorulmadan tıbbi ürünlerin internetten alınması uygun değildir. Hekimin vermiş olduğu tavsiyeler doğrultusunda ürün bizzat doktor veya hemşire tarafından uygulanır. Yaklaşık olarak 8 veya 10 seans kadar sürebilir. 

Çoğunlukla hastaların tek bir işlem ile biteceği yönündeki fikirleri yanlıştır. Seans açısından bu durum farklılık gösterebilir. Yapılan testler doğrultusunda kişide glutatyon eksikliği tespit edilirse rakamlara göre seans bilgisi elde edilir. 

Damar yolu ile enjekte edildiği için hastaların kendi başlarına bu yöntemi kullanmamaları oldukça önemlidir.

Tam Olarak Glutatyon Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre glutatyon tedavisi kansere karşı önemli bir rol oynuyor. Oksit seviyesinde yaşanan azalmalar sonucunda kanser hücrelerinin yok olacağı yönünde araştırmalar tıp camiasında bulunmaktadır. 

Glutatyon faydaları nelerdir diye düşünenler için henüz anlatacaklarımız bitmedi. Oksidatif değerlerin düşmesinde yardımcı olan glutatyon çeşitli enzimler sayesinde bu durumu gerçekleştirir. 

Glutatyon çeşitleri ve miktarları oksidatif değerlerin düşmesinde önemli bir rol oynar. Sedef hastalarının hastalıktan kurtulmak için glutatyon tedavisi ile olumlu sonuçlar aldığını biliyor muydunuz? Sedef hastalığında olumlu sonuçları bulunduğu tespit edilen glutatyon yalnızca bunlarla sınırlı değildir. 

Cildin yenilenme hızını arttırdığı enzimlerin ve miktarların bu konuda önemli rol oynadığı tespit edilmiştir. Parkinson ve otoimmün hastalıklarına işe yarar bir tedavi yöntemi olduğunu kanıtlamıştır. Tamamıyla hastalıkları silemez. Ancak yaşanan olumsuzlukları önemli derecede azaltabilir. 

Solunum üzerinde yaşanan problemleri düşürebilir ve sigara dumanından etkilenen kişilere daha az bir etki yaratması muhtemeldir. Ayrıca diyabet hastaları için oldukça önemli bir kontrol etkisi sağlar. Diyabet hastalarının kontrolsüz yaşamlarına bir nebze olsun müdahale edebilir. 

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/glutathione-benefits

https://www.verywellhealth.com/benefits-of-glutathione-89457

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir