Göğüs Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
5
(1)

Göğüs estetiği meme büyütme, meme dikleştirme ya da meme küçültme ameliyatlarını içermektedir. Ancak her ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler aynıdır ve mutlaka talimatlara uyulmalıdır.

Duş Almak

Göğüs estetiği sonrasında 4 günün ardından duş almanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak işlem bölgesine çok fazla baskı yapmamanız gerekmektedir.

Seyahat

Ameliyatın hemen ardından seyahat etmenizde herhangi bir sakınca yoktur, ancak çok uzun seyahatlere çıkmak önerilmez.

Yüz Üstü Uyumak

Göğüs estetiğinden sonra en az 1 hafta boyunca yüz üstü uyunmaması gerekmektedir. Yüz üstü uyumak göğüslere aşırı baskı uygulamaya neden olmaktadır. Bu ameliyat sonuçlarının bozulmasını sağlayabilir.

Özel Spor Sutyeni Kullanımı

Ameliyatın hemen ardından göğüsleriniz bandajlı olacak ve bir süre özel spor sutyeni kullanmanız gerekecek. Bu sutyen göğüslerinizi sıkı tutmayı ve daha az ödem oluşmasını sağlamaktadır.

İlaç Kullanımı

Ameliyat sonrasında doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Bu ilaçlar iyileşmenizi hızlandıracak ve daha az acı hissetmenize neden olacaktır.

Cinsel Aktivite

Göğüs estetiği sonrasında cinsel aktivite hastanın yorulmasına neden olabileceğinden ve ters hareketler yapma ihtimali bulunduğundan ilk haftalarda önerilmemektedir.

Beslenme

Meme estetiği sonrasında sağlıklı beslenmeye çalışmak önemlidir. Ancak hasta normal beslenme düzenine dönebilir.

Kontroller

Meme estetiği ameliyatlarının ardından kontrollerin hiç aksatılmaması gerekmektedir.

Meme estetiği sonrası iyileşme süreci her hastaya göre farklılık göstermekle beraber genellikle işlem türüne de bağlı olmak üzere 6-8 hafta sürmektedir.

Meme estetiği işlemlerinin her biri kalıcı işlemlerdir. Ancak yine de bazı durumlarda çok fazla kilo alıp verme, egzersiz yapmama ve sağlıksız beslenme gibi konular söz konusu olursa memelerde deformasyon ve şekil değişikliği oluşabilir.

5 / 5. 1