Göğüs İmplantlarının Benim İçin Doğru Olduğunu Nasıl Anlarım?
5
(1)

Meme estetiği söz konusu olduğunda aklınızdaki en büyük sorulardan biri hangi implant seçeneğinin sizin için uygun olduğunu bilmektir. Meme büyütme ameliyatı için bir implant boyutunun seçilmesi çok zor ve kişisel bir karardır. Bunun için detaylı bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Araştırmanızı Yapın

Araştırmanızı yapmak operasyon için belki de en önemli süreçtir. Hiç kimse, size hangi göğüslerle mutlu olacağınızı söyleyemez.

Günün sonunda, göğüslerinizin büyütülmesi sırasında göğüslerinizin ne kadar büyük olmasını istediğinize karar verebilen tek kişi sizsiniz.

Meme büyütme ameliyatı öncesinde hangi implantları tercih edeceğinize karar vermeniz ve araştırmanızı yapmanız önemlidir.

Dürüst Olun ve Beklentileriniz Gerçekçi Olsun

Bir meme büyütme işlemi sırasında yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri, tamamen görüş bildirmek ve doktorunuzun işine karışmaktır.

En önemli durum doktorunuzla beraber ortak bir karar vermektir. Aynı zamanda beklentilerinizin gerçekçi olması gerektiğini de unutmamalısınız.

Meme büyütme estetiği sonrasında bütün sorunlarınızın düzeleceği veya sizi yeni bir hayatın beklediğini düşünmek ameliyat sonrasında hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir.

Meme Büyütme Cerrahisinin Benim için Uygun olup olmadığını Nasıl Anlarım?

Meme büyütme ameliyatını düşünen birçok kadın meme implantlarının kendileri için doğru olup olmadığından hala emin değildir.

Anestezi altına girme veya ameliyat olma konusunda endişeli olabilirler. Genel olarak bakarsak, meme büyütme ameliyatı için iyi bir aday olmak için şu özelliklere sahip olmanız gerekir;

Genel Sağlığınız Önemlidir

Sigara içilmiyorsunuz veya sigaranın meme büyütme ameliyatına ve iyileşme zamanına müdahale edebileceğinden haberdarsınız, bu nedenle de ameliyattan önce ve sonra 2 hafta boyunca sigara içmeyi bırakacağınıza söz veriyorsunuz

İyi bir psikolojik sağlığınız ve meme büyütme ameliyatınız için gerçekçi beklentileriniz var. İyileşme süreci için zaman gereksinimlerini anlıyorsunuz.

Kaynakça:

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/is-a-breast-augmentation-right-for-you

5 / 5. 1