Meme Estetiğinde Silikon Protezlerin Ömrü
5
(1)

Meme büyütme veya dikleştirme ameliyatlarında silikon protezler kullanılmaktadır. Çoğu kişi meme estetiğine karar verme aşamasındayken bu silikon protezlerle alakalı birçok soru işaretine cevap bulmaya çalışırlar.

Silikon protezler sağlık açısından onaylanmış ve vücuda zararlı olmayan maddelerdir. Elbette merdiven altı iş yapan ve kendini estetik cerrah olarak tanıtan  kişilerin kullandığı protezler güvenilir olmayacaktır.

Diğer yandan meme estetiğine karar verenler silikon protezlerin ömrünü merak ediyorlar haklı olarak. Aynı zamanda çoğu kişi bu protezlerin kendiliğinden patlayıp patlamayacağına dair de sorular soruyor.

Çoğu zaman meme estetiklerinde kullanılan silikon protezlerin belirli süreler içinde değişmesi gerektiği söylenmektedir. Ancak silikon protezler için kullanılan maddelerin ömrü insan ömründen çok daha fazladır.

Elbette protezlerin değiştirilmesi gereken bazı durumlar da olabilir. silikon protezlerin değişmesi için tıbbi ve estetik nedenler ortaya çıkabilmektedir.

Silikon meme protezleri insan vücuduyla uyumlu olan maddelerden üretilse de bu maddeler yabancı maddelerdir. Tıbbi olarak vücut bu silikon proteze tepki gösterebilmektedir.

Eğer bu reaksiyon ileri düzeyde olursa memelerde sertlik ve görünüm değişikliğine neden olabilmektedir. Sorunun çözümü için ise elbette memenin açılması ve protezin yeniden değiştirilmesi gerekmektedir.

Meme protezinin değişiminde estetik nedenlerden biri de belirgin asimetri oluşumu, zaman içinde kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkmalar ve deformelerin meydana çıkmasını gösterebiliriz. Bu gibi durumlarda protezin değişmesi gerekebilir.

PROTEZ ÇEŞİTLERİ

Protez çeşitleri günümüzde iki tipte  bulunmaktadır. Bunlardan biri yuvarlar protez, biri ise damla protezdir. Damla protez daha çok doğallıkla beraber göğüslerinin büyüyüp dik görünmesini isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Damla protezle sanki hiç meme estetiği olmamış gibi görünebilirsiniz. Yuvarlak protez ise göğüsleri daha fazla ön plana çıkarır ve memede bir estetik olduğu belli olur.

5 / 5. 1