Penis kalınlığı bazı erkeklerde özgüven problemlerine yol açmaktadır. Bu durumdan rahatsızlık duyan erkeklerin çeşitli sosyal mecralarda penis kalınlaştırma kremi veya ilaçları satılmaktadır. 

Satılan bu ilaçların içerikleri her ne olursa olsun; penis kalınlaştırma kremi ve ilaçları işe yarıyor mu, sorusunun yanıtı hayırdır.

Penisin kalınlığını:

  • Hormon kullanarak
  • İlaç kullanarak
  • Krem kullanarak
  • Jel kullanarak
  • Masaj teknikleri vb. ovalama işlemleri ile kalınlaştırmak mümkün değildir.

Bu tür vaatlerde bulunan kişiler gerçeği yansıtmayan beyanlarda bulunurlar. 

Penisin kalınlaştırılması işlemi sadece ve sadece bir estetik cerrah tarafından operasyon ile sağlanabilir. Operasyonda kullanılan yağ transferi tekniği dışında kişi kendi başına penisinin kalınlığını değiştiremez.

Kişide penis kalınlaştırmak için kullanılan son teknoloji yağ transferi tekniği estetik cerrahinin kadın ve erkek fark etmeksizin birçok alanında kişilerde şekillendirme amaçlı kullanılmaktadır.

Penis Kalınlaştırmada Yağ Transferi Nedir?

Yağ transferi tekniği sayesinde kişilerin vücutlarının bir kısmından yağ alınıp dolgun gözükmek istediği başka bir bölgeye eklenmesi gerçekleştirilir. Bu sayede kişinin daha ince gözükmesini istediği yerden de fayda sağlanmış olunur.

Penis kalınlaştırmada yağ transferi de aynı şekilde yapılmaktadır. Kişinin yağlanmış olan herhangi bir bölgesinden ve eğer zayıf bir kişiyse popo kısmından yağ dokusu alınır.

Alınan yağlar bir yerde biriktirilir ve daha sonra santrifüj edilerek dolgu için kullanılacak olan yararlı kısımları alınır. Alınan bu kısımlar birtakım işlemlere tabi tutulurlar. 

Penis Kalınlaştırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Penis kalınlaştırma operasyonunda kişiye önceden işlemden geçirilmiş olan kendi yağı penisini kalınlaştırmak üzere penisin cilt altı dokusuna enjekte etme işlemi uygulanır.

Bunun için minik kesiler kullanılarak penisin derisinin alt tabakasına yeterli miktarda yağ doldurulur. Bu yağlar kişinin kendi vücuduna ait olduğundan bir süre sonra hücreler tarafından emilerek dolgun ve sağlıklı bir görüntü elde edilir.

İşlem sırasında diğer dokulara işlem yapılmamaktadır. Derinin alt kısmında da herhangi bir sinir dokuya, kan damarlarına işlem yapılmamaktadır.

Bu nedenle birçok hastanın endişe duyduğu haz alma duyusunda azalma veya ereksiyon olma sorunları ortaya çıkmaz. Bunun ortaya çıkmasına yol açabilecek dokulardan hekim uzak durmaktadır.

Penis büyütme ameliyatları sırasında kullanılan anestezi türü de sedasyon anestezisidir.

Kullanılan bu anestezi türü sayesinde kişinin taburculuk işlemleri ve ayılma süreci ile anesteziyi atlatma süreci daha hızlı bir şekilde ilerler. Bu sayede kişi hemen günlük yaşamına dönebilmektedir.

Kişinin o gün evine dönerken bile operasyon geçirdiğini hiç kimse dışarıdan bakarak anlayamaz.

Detaylı bilgi için: https://tayfunturkaslan.com/penis-buyutme-ameliyati-fiyatlari/

Penis Büyütme Operasyonu Sonrası Süreç

Penis büyütme operasyonu sonrası dönemde yaklaşık 4 hafta boyunca cinsel perhiz uygulanması gerekmektedir. Bu sayede dokuların toparlanmasına izin verilmiş olunur ve herhangi bir problem yaşanmaz.

Penis büyütme operasyonunda eklenen yağlar yavaş yavaş vücut tarafından emilmektedir. Ancak tamamı emilmez ve bir kısmı geride kalır.

Geriye kalan bu görüntü ömür boyu hastada kalıcı şekildedir. Bu süreç en fazla operasyondan sonraki 6. aya girildiğinde sona ermiş olur. 

Kişide herhangi bir enfeksiyon gelişecek olursa bu da operasyondan sonra en geç 7. günde kendini belli eder. Belirtileri penisin kızarması ve ağrımasıdır. Sancı hissedildiğinde hasta hekimine danışarak uygun antibiyotik tedavisine başlamalıdır. Bu sayede enfeksiyon giderilebilir.

Operasyon sonrasında ilk ay penisten zeytinyağından daha açık renkli sarı bir sıvı gelebilir. Bu dokuların toparlandığına ve ayın beklenenden daha hızlı emildiğine işaret etmektedir.

Bu durumu da hekime bildirmek gerekmektedir ama genellikle ciddi bir sağlık sorununa işaret etmemektedir.

Aldatıcı Ürünlere Dikkat

Özellikle internet ortamında hiçbir lisansı olmayan birçok ürünün satışı yapılmaktadır. Bu ürünlerin neredeyse hiç birisi etkili değildir. Zira penis uzunluğu fiziksel bir durumdur krem ve benzer ürünlerle değiştirilmesi neredeyse imkansızdır. Kaldı ki, bu ürünlerin büyük kısmı kalıcı hasara neden olabilir.

Penis büyütme için hali hazırda tıbbi olarak kabul gören yöntem pensi büyütme ameliyatıdır. Bu konuda daha detaylı bilgi için hekiminize başvurabilirsiniz.

Hekimlerin size sunacağı tedaviler dışında hiçbir yöntemi benimsemeyiniz. Asla reklamlara itibar etmeyiniz. Hiçbir sağlık ürünün reklamı yapılmaz.

Reklamı yapılan ve internetten satılan ürünlere şüphe ile bakmanız ve ruhsatlı olduğundan emin olmanız ayrıca hekiminize onaylatmanız doğru yaklaşım olacaktır.