Yağ Aldırma (Liposuction) için hangi doktora/bölüme gidilir?
0
(0)

Vücudun çeşitli yerlerinde yağ birikimi genetik veya hormonal olarak belirlenebilir ve çoğu zaman zayıflatılamaz bir yağ birikimi olur. Liposculpture olarak da adlandırılan liposuction, sorunlu bölgelerinizdeki yağ birikimini nazik bir şekilde giderir ve kalıcı bir etki sağlayarak hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanızı sağlar. Yeni yağ hücreleri oluşmadığı için kalıcı etki sağlar.

Hangi bölgelere Liposuction Yapılır?

Dış uyluklar (pantolon uylukları)

Pantolon uylukların dış kısmındaki yağ birikimlerinin terimidir. Liposculpture ile tedavi edilen klasik alandır. Aşırı cilt ile ilgili sorunlar burada çok nadiren ortaya çıkar.

İç uyluk

İç uylukların üst kısmında, dikkatle tedavi edilmesi gereken hassas bir bölge bulunur. Buradaki cilt genellikle daha zayıf bir kasılma yeteneğine sahiptir. İyi bir cilt elastikiyetine sahipseniz dikkatli ve doğru bir liposuction ile iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Karın

Karın bölgesi, liposculpture ile tedavi edilen en yaygın alanlardan biridir. Önceden küçük bir cilt fazlalığı olsa bile, cilt genellikle çok güzel bir şekilde kasılır. Liposuction, en iyi sonucu elde etmek için genellikle abdominoplasti ile birleştirilir.

Kalçalar

Kalçalar liposculpture için çok uygundur. Bu bölgede cilt fazlalığı genellikle bir sorun teşkil etmez.

Bacaklar ve ayak bilekleri

Baldırlarda ve ayak bileklerinde yağ tabakası vücudun diğer bölgelerine göre daha incedir. Bu nedenle, ne kadar kaldırılabileceğinin bir sınırı vardır. Ancak bazı müşteriler bacak ve/veya ayak bileği bölgesi liposuction için çok uygundur.

Gıdı/ Boyun Altı Bölgesi

Gıdı liposuction, iyi sonuçlar elde etmek için yetenekli ve deneyimli bir cerrahın ön koşul olduğu çok hassas bir prosedürdür. Çenenin liposculpture işleminden sonra cilt güzel bir şekilde kasılacak ve daha çekici bir çene profili verecektir.

Dizlerin iç Bölgesi 

Dizlerin iç kısmındaki yağ birikintileri yaygın bir sorundur. Bölge liposculpture için uygundur ve sonuçlar iyidir.

Erkeklerde göğüsler

Erkeklerde (jinekomasti) en sık uygulanan liposuction işlemi “meme” liposuction’dır. Bu prosedürün geleneksel cerrahiye göre avantajı, uzun ve göze hoş gelmeyen yara izlerinden kaçınmanız ve istenmeyen kontur değişiklikleri (düzensizlik, sarkma, girintiler) riskinin çok az olmasıdır.

Erkeklerde cilt fazlalığı nadiren bir problemdir. Yağ dokusuna ek olarak, bazı erkekler bazı glandüler dokulardan da rahatsız olurlar. En iyi sonucu elde etmek için ya da daha sonra yağ dokusu ile aynı zamanda glandüler doku da çıkarılmalıdır. Ancak liposculpture tedavisi meme ucunun kenarındaki küçük bir kesi ile glandüler dokunun alınabileceği ve bundan sonraki yara izinin çoğu durumda zar zor görülebileceği anlamına gelir.

Kadın memesine liposuction nadiren yapılır, ancak meme küçültme daha sağlıklıdır. Liposuction ile deriyi örtmeyen sadece yağ dokusu alınır.

  • Klinikte: 3 saat
  • Tedavi süresi: 1 saat 30 dk
  • İşe dönüş: yakl. 1 hafta
  • Tekrar antrenman yapabilir: 4-6 hafta

Peki Liposuction için hangi doktora gidilir?

Liposuction tedavisi için, bir dermatolog uzmanı veya plastik cerrahi uzmanına görünebilirsiniz.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir