Penis Nasıl Uzatılır ?
0
(0)

Penis uzunluğu özgüvenden ilişkide ki başarıya kadar pek çok alanı etkilemektedir. Özellikle başarısız olan ve iki tarafında memnun olmadığı cinsel ilişkilerin sonunda boşanma olayları gibi olumsuz durumlar oluşabiliyor. Bu yüzden penis boyu konusunda sıkıntısı ve şikayeti olanların bazı çözümler araması oldukça doğaldır. Bu çözümlerden bir tanesi de penis uzatma ameliyatıdır. İşte “penis nasıl uzatılır ?“sorusunun cevabı.

Ortalama Penis Boyu Ne Kadardır?

Penis uzatma ameliyatından önce ortalama penis boyundan haberdar olmanız ve operasyona buna göre karar vermeniz daha doğru olacaktır. Coğrafya ve ırk gibi kavramlarda farklılık gösterse de dünya geneline baktığımızda penisin 12 cm altında olması küçük olarak kabul edilir. Bu sorunu yaşayan bireylerde de bazı özgüven psikolojik sorunlar ortaya çıkabilir.

Penis Uzatma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Penis uzatma operasyonu bu konuda sıkıntı yaşayıp şikayetini ileten her bireye yapılabilir. Uzmanlar tarafından genelde 12 cm altındaki penisler küçük olarak kabul edilir. Bu durumda birey partneri ile bir uyum içinde olamayabilir. Tabi bu da beraberinde ilişkinin yürümemesine ve boşanmaya kadar gidebiliyor. Bu durum göz önünde bulundurularak penis boyundan şikayetçi olan herkes penis uzatma ameliyatı gerçekleştirebilir.

Ameliyat İle Penis Nasıl Uzatılır?

Penis uzatma ameliyatlarında amaç “ligamentolizis” denilen bağları gevşetmektir. Ligamentolizis penisi yukarıya doğru asan kas liflerine verilen genel addır. Bu gevşeme penisin içeride kalan kısımlarının dışarıya çıkarılmasını sağlar.

Sürecin ikinci adımı ise ciltte de uzama meydana getirilmesi gerekir. Bunun içinde Y-V Plasty denilen teknik kullanılır. Bu operasyonun gerçekleştirilmesinin ardından penis boyunda 3 veya 4 cm aralığında bir uzama meydana gelecektir.

Bu işlem sadece penisin içeride kalan kısmının dışarıya çıkarılmasını amaçladığı için başarı oranı oldukça yüksek risk oranı oldukça azdır. Peniste yara, his kaybı veya ereksiyon kaybı gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılma riski oldukça azdır. Ayrıca bu yöntem dünyada da penis uzatma yöntemleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir.

  • Penis Büyütme Operasyonları Ne Kadar Katkı Sağlar?

Ameliyatla penisin uzatılmasının ardından fark edilir bir değişme meydana gelir. Ortalama uzama boyu ise 3-4 cm kadardır. Bu gelişme de cinsel hayatın daha başarılı geçmesi için yeterli olacaktır.

  • Penis Büyütme Ameliyatından Sonraki Süreç Nasıl İlerler?

Öncelikle bu konu hakkında sıkça sorulan birkaç sorunun cevabını vererek başlayalım. Penis uzatma ameliyatı ortalama bir iki saat arasında sürmektedir. Tabi ki bu ortalama veriler. Yapılacak işlemin derecesine ve farklı komplikasyonlara göre sürede değişmeler meydana gelebilir.

Sıkça sorulan bir diğer soru ise penis uzatma ameliyatından sonra ki süreçte nasıl hareket edileceği. Tabi ki bunun reçetesini operasyonu gerçekleştiren cerrah sizlere verecektir. Ancak uzmanların uyardığı birkaç uyarıyı da buraya dipnot olarak ekleyelim.

Operasyon gerçekleştirilen bölge sağlıklı tutulmalıdır. Enfeksiyon kapmaması için cerrahınızın dediği sürelerde kontrol ve muayenelerini gerçekleştirmeniz gerekir. Büyük bir operasyon olmadığı için genellikle anestezi vücuttan atıldıktan sonra taburcu olunabilir. Lakin bu sizleri rehavete sürüklememeli.

Dikkat etmeniz gereken hassas konulardan bir tanesi cinsel ilişkiye girmemeniz. Ameliyatın yapıldığı tarihten sonra en az 4-5 hafta cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekecektir.

Cinsel hayatında sorun yaşayanların bu konuya başvurarak çözüm bulduklarını unutmayalım. Eğer sizde penis boyunuzun cinsek hayatınıza olumsuz anlamda etkiler bıraktığını düşünüyorsanız operasyon seçeneğini gündeminize alabilirsiniz. Alanında tecrübeli ve uzmanlaşmış estetik cerrahlarının yardımıyla hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Hiçbir haz ve istek kaybına uğramadan cinsel hayatınıza çok daha pozitif anlamda kaldığınız yerde devam edebilirsiniz.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir