Badem Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci
1
(1)

Badem göz ameliyatında operasyon süresi maksimum 30-45dk arası olmakla birlikte, lokal anestezi uygulanan hastaların işlem sonrası normal seyir de hareket edebilmesinin çok kolay olduğu bir estetik operasyondur.

Badem göz ameliyatından sonra hastanın hastanede kalmasına bile gerek kalmayabilir. Anestezi türüne bağlı olarak saat değişiklik gösterebilir. Hastalar badem göz ameliyatı sonrası doktor kontrollerini ve pansumanını tamamladıktan sonra taburcu olabilir.

Hastanın operasyonu geçirdiği gün araç kullanmamaya özen göstermesi gerekir. Göz kenarlarındaki minik pansumanlar görüş açısını engelleyebileceğinden kazaya sebebiyet vermemelidir.

Enfeksiyon riskine karşı herhangi bir komplike olmaması için istirahat için eve geçen hastalar ilk üç gün göz çevresi ile su temasında bulunmamalıdır.

Hastaların özellikle ilk bir haftalık süreçte uzun süreli odaklanma isteyen, göz yoran ve ışıklı odağı olan durumlardan kaçınması gözü yormaması gerekir.

Tozlu ortamlardan uzak durmaya çalışmak, bilgisayar başında uzun süre kalmamak, saçlarınızı çok sıkı toplamamak ve göz bölgenizi darbelerden korumak gibi dikkat edilmesi gereken durumların iyileşme sürecinize bağlı olarak doktor onayıyla beraber normalleşme sürecine yavaşla geçip kendinizi kontrollü adapte edebilirsiniz.

Göz yapısından şikayetçi olan, daha çekici, dinamik ve genç bakan bakışlara sahip olmak isteyen herkesin yaptırabileceği bu operasyon sonrası kremler ve göz serumları düzenli kullanılmalıdır.

İlk birkaç ay kullanılan krem ve serumlar, hassas bir yapıya sahip olan gözlerin herhangi bir reaksiyon vermesine ve enfeksiyon kapmasına engel olacaktır. Aynı zaman da dikiş izi kalmayan bu estetik ameliyatta kremler deri görüntüsünü dengeleyecektir.

İlk bir ayın sonunda gerçekleştirilen kontrolle birlikte kişiler gündelik hayatına hızla geçiş yapabilir. Badem göz ameliyatı kalıcı ve etkileri uzun süre yüz de kalan estetik operasyon türüdür.

Ancak yaşa ve genetiğe bağlı olarak bir süre sonra göz kapağında herhangi bir düşme ve önceki hale dönüş gözlemlenirse tekrar edilmesi kolay bir estetik operasyondur.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/blepharoplasty#recovery

1 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir