Baldır İnceltme Ameliyatı

5
(2)

Zarif, etkileyici bir görünüm kadınlar için oldukça önemli. Fazla kilolar, spor yaşamına ilişkin nedenler, aileden gelen genetik miras gibi birçok farklı neden kişilerin baldır bölgesinin kalınlaşmasına neden olabilir. Baldır bölgesinin kalın olması, vücut proporsiyonunu bozduğu gibi kişilerin zihnindeki o ideal görünümle de uyuşmaz. Bu da sağlık açısından bir tehdit olmamasına rağmen kişilerin kendini kötü hissetmesine, psikolojik olarak rahatsız olmasına neden olur.

Baldır bölgesinin kalın olması özellikle kadınlar için ciddi bir sorun olarak görülür. Öyle ki baldır bölgesindeki kalın görünümden dolayı topuklu ayakkabı, etek, şort gibi kıyafetleri giymekten kaçınmaya kadar birçok farklı soruna yol açabilir. 

Kişileri psikolojik olarak olumsuz etkileyen ve bedenlerinden utanmalarına, vücutlarını gizleme ihtiyacı duymalarına neden olan bu sorun basit cerrahi müdahaleler sayesinde birkaç saat içerisinde giderilebilir. Baldır inceltme ameliyatı son yıllarda kadınlar kadar erkekler tarafından da sık tercih edilen cerrahi estetik operasyonlar arasında dikkat çekmektedir.

Baldır İnceltme Ameliyatı Nedir?

Kalça ve üst bacak ile uyumlu ideal bir baldır görünümü kişilerin özgüvenlerini tazelemelerine, istedikleri gibi giyinmelerine etki eder. Bu nedenle birçok kadın maddi imkanlar yeterli olduğunda ve operasyon için cesaretlerini topladıklarında baldır inceltme ameliyatı olmak için merkezlere başvurur.

Baldır bölgesinde oluşan kalın görünümün asıl sebebi fazla yağlardır. Bazı durumlarda kişinin bir spor dalı ile uğraşmasına bağlı olarak kas dokusunun gelişmesi de baldır bölgesinde kalınlaşmaya neden olabilir. Özellikle yağlanma sorunundan kaynaklanan baldır kalınlaşmasında yağların vakumla bölgeden alınma işlemi olarak bilinen liposuction yöntemi etkili bir yöntemdir.

Basit bir yağ alma işleminin ardından kişi ideal görünümüne kavuşur. Baldır inceltme ameliyatı için merkeze gelmeden önce kişiler kimlere bu tedavinin uygulandığını da merak eder. Baldır inceltme ameliyatı bir sağlık sorunu söz konusu olmadığı için öncelikle kişinin talebi çok önemli. Ardından kalınlaşmaya neden olan sebeple ilgili doğru bir teşhis konulmalı. 

Bazı durumlarda baldır kısmında şekil bozuklukları da söz konusu olabilir. Bu nedenle ameliyat kararı öncesinde uzman bir doktor tarafından profesyonel bir hastanede detaylı muayene olmak önemlidir. Konulacak teşhis doğrultusunda baldır inceltme ameliyatında sadece yağ alınmasının yeterli olup olmayacağı, deri germe operasyonu yapılıp yapılmayacağı, silikon vb. maddeler ile baldırdaki şekil bozukluğunu giderme yoluna gidilip gidilmeyeceği de kararlaştırılmaktadır. 

Baldır İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Baldır inceltme ameliyatı öncesinde yapılacak ilk işlem baldır kalınlığının nedeninin tespit edilmesidir. Bunun işlemi uzman hekimler tarafından yapılması gerekmektedir.
  • Kalınlığın kas yapısından mı yoksa yağ dokusundan mı kaynaklandığının tespiti yapılır.
  • Baldır inceltme ameliyatı her insan için uygun olmayabilir. Uzman hekimler tarafından yapılacak tetkikler sonrasında operasyon için uygunsanız operasyon sürecine devam edilir.
  • Baldır inceltme ameliyatları kesinlikle alanında uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır. Ameliyatlar genel anestezi uygulanarak yapıldığı için operasyonların tam donanımlı hastanelerde gerçekleştirilmesi çok önemlidir.
  • Ameliyat süresi genel olarak 2 ile 2,5 saat arasında değişmektedir.
  • Baldır kalınlaşmalarına yönelik operasyonlarda liposuction yöntemi son derece etkili bir yöntemdir ve bu yöntem çerçevesinde yağlar vakumla bölgeden ihraç edilir.
  • Bazı durumlarda (ciddi kilo kayıplarından sonra) liposuction uygulamasına ek olacak farklı uygulamalarda tercih edilebilir. Bu süreçlere uzman hekimlerin yapacağı tetkik ve değerlendirmeler sonucunda karar verilir.
  • Ameliyat sonrasında, operasyon bölgesinde bandajlama yapılır ve bacaklarda kalan derilen birkaç gün içinde çekilir.
  • Ameliyat sonrası hastanın aynı gün yürümesi beklenir. İşe dönme süresi bazı hastalarda 24 ile 48 saat arasında değişebilir.
  • Baldır inceltme ameliyatları sonrasında yoğun fizik tedavi süreçleri uygulanır Operasyon geçiren hastalar 15 ile 20 gün arasında değişen fizik tedavi süreçlerine yönlendirilir. Bu uygulamaların temel hedefi bacaktaki kas dokusunun yeni şekline uyum sağlaması ve bacak hareketlerinin normale dönmesidir.

Baldır İnceltme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Ameliyat fikri her zaman kişileri korkuttuğundan dolayı baldır inceltme ameliyatı öncesinde de kişilerde tedirginlik oluşabilir. Uzman bir doktor tarafından profesyonel bir hastane tercih ettiyseniz tedirgin olmanıza hiç gerek yok. 

Amatör ve sadece maddi kazanç elde etmek için uygun olmayan şartlarda yapılan baldır inceltme operasyonlarında, istenilen sonuca ulaşılmaması, çok fazla ödem birikmesi, yanlış uygulama sonucu bacağın işlevsiz hale gelmesi bile söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra profesyonel merkezler son derece titiz bir çalışma ile özenli bir ortamda, tam donanım ameliyatı gerçekleştirdiğinden riskler ortadan kalmaktadır.

Ameliyat sonrasında genellikle ödem şikayeti görülür. Anestezinin etkilerinin geçmesine bağlı olarak hafif ağrı şikayetleri de olabilir. Bunun dışında titiz bir çalışma sonrasında hayati riskler veya başarısız bir ameliyat söz konusu olmaz. 

Ameliyat sonrasında ne kadar sürede iyileşme sağlanacağı ise tamamen kişinin kendi vücuduna özel bir durum. Bazı kişiler üç beş gün içerisinde kendi normal yaşamlarına dönebilirken bazı kişilerde bu süre iki haftaya kadar uzayabilir. Ancak genellikle üç ay içerisinde tam iyileşme sağlanarak kişi ideal bacak görünümüne kavuşmuş olmaktadır. 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 2

Henüz puanlayan olmadı