Botoks Kırışıklıkları Gerçekten Önler Mi?

5
(1)

Botoks uygulaması; kırışıklıkları gidermek, pürüzsüz ve yenilenmiş bir cilde sahip olmak için etkili bir yoldur. Ancak botoks tedavisinin yararları bunlarla sınırlı değildir: Aynı zamanda koruyucu etkisi de bulunmaktadır. Cildinizi yaz aylarında güneş hasarından korumak için, botoks uygulmasını normal cilt bakım rutininizin bir parçası haline getirerek koruyabilirsiniz.

Botoks tedavisine dair en çok merak edilen konu, uygulamanın kırışıklıkları nasıl engellediği ve yaşlanma belirtilerini nasıl azalttığıdır. Botoks tedavisi, hem dinamik hem de statik kırışıklıkları önlemektedir. Dinamik kırışıklıklar yüz hareketleriyle oluşurken; statik kırışıklıklar yüz dinlenme halindeyken oluşur.

Botoks sinir uyarılarını bloke ederek; kırışıklıkların oluşmasına neden olan kas kasılmalarını azaltır ve bu sayede kırışıklıkların görünümü de azalmış olur. Bazı insanlar botoks uygulaması sonrasında, yüzlerinin ifadesiz olacağına dair endişelenmektedir. Ancak bu endişe yersizdir. Eğer uzman bir cerrah tercih ederseniz; botoks maddesi doğru kaslara enjekte edilecek ve bu sayede yüz istenen ifadeyi alabilecektir.

Botoks tedavisinin ardından; birkaç gün içinde kırışıklıklarda azalma görülecek ve bu tedavinin etki süresi boyunca devam edecektir. Botoks uygulamasının etkisi, kişiden kişiye değişmekle beraber genellikle ilk uygulamalar 4 ay sonraki devam eden uygulamalar ise; 1 yıla kadar sürmektedir.

Botoks işleminin kısa süreli bir tedavi olması da cezbedici bir durumdur. Hasta öğle yemeği molasında bile; botoks uygulaması yaptırabilir çünkü botoks işleminin gerçekleştirilmesi yaklaşık 10 dakika sürer.

İlginizi çekebilir:

Hiperhidroz Tedavisinde Botoks Kullanımı

Baş Ağrısı İçin Botoks Tedavisi

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı