Dolgu ve Yaşlanmanın Etkilerini Azaltmak
5
(1)

Dolgu tedavisi yüz çizgilerini azaltmaya, yaşlanmanın neden olduğu sarkmaların düzeltilmesine ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Dolgu tedavisinde birçok özelliği olan farklı dermal dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu maddeler kişinin sorununa göre ayarlanarak kişiye özel uygulanmaktadır.

Yaşlandıkça yüzümüz doğal olarak yağ kaybeder. Cildin içindeki kollajen de parçalanır. Bu işlemler gülümseme çizgileri ve kaz ayakları gibi kırışıklıkları daha belirgin hale getirir. Kalıtım, yaşam tarzı ve güneşe maruz kalma gibi diğer faktörler de cildi etkilemektedir.

Dermal dolgu maddeleri bu hacmi düzeltmek, hafif ile orta dereceli yüz kırışıklıklarını iyileştirmek ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek için kullanılabilir.

Çok çeşitli dolgu maddeleri, vücuttaki genişleyen sayıda konumda düzeltmeye izin verir. Geleneksel olarak dolgu maddeleri dudaklarda ve nazolabial kıvrımlarda kullanılmıştır.

Artık birçok alanda hacim kazandırmak için de kullanılabilirler. Örneğin, sığ yüz çizgileri geliştirmek, yüz kırışıklıklarını yumuşatmak, göz altı torbalarını düzeltmek, gömülü izlerin görünümünü iyileştirmek ve yaşlanmayı tersine çevirmek için kullanılabilirler.

İşlem, tedavi edilen alanların sayısına bağlı olarak 30 ila 60 dakika sürer. Birçok dolgu maddesi lokal anestezi ile formüle edilmekte ve böylece işlem daha fazla konfor ile gerçekleştirilebilmektedir. İşlem sırasında hafif kızarıklık meydana gelebilir.

İşlemden sonra morarma ve şişme olabilir, ancak makyaj kullanılabilir ve rutin cilt uygulamaları izlenir. Sonuçların süresi hastaya, kullanılan ürüne ve alana bağlı olarak 6 ay ile 5 yıl arasında değişebilir.

İlginizi çekebilir:

Dolgu Tedavisinden Neler Beklenebilir?

Dolgu Uygulaması İle Kırışıklık Tedavisi

5 / 5. 1