Dolgu Uygulaması İle Kırışıklık Tedavisi Fiyatları 2022
5
(1)

Dolgu tedavisi kırışıklıkları, yüz hacmi ve dolgunluğunu geçici olarak düzeltilmesi için hızlı, güvenli ve doğal görünen bir yol olarak popülerlik kazanan enjekte edilebilir bir işlemdir.

Sağlıklı, genç görünümlü bir cilt, cildimizin temel yapısından, kuvvetinden ve hacminden sorumlu olan kollajenden meydana çıkar.

Yaşlandıkça, ciltteki kollajen doğal olarak parçalanarak istenmeyen kırışıklıklar, çizgiler ve kıvrımlara ve genel olarak yaşlı ya da yorgun görünümlü bir dış görünüşe neden olur.

Dolgu tedavisinde kullanılan dermal dolgu maddeleri, kolajeni yeniden yapılandırarak ve daha genç, sağlıklı bir görünüm için dolgunluğu geri kazandırarak çalışır.

Dolgu işlemini kırışıklıklarınız için tercih ederken göz önüne almanız gereken en önemli şey, uygulamayı yapacak olan doktor ve cildinizin türüdür. Bu nedenle doktorunuzu çok dikkatli seçmenizde fayda vardır.

Dermal dolgu maddelerini kullanarak yüz dolgunluğunu geri kazandırma ve kırışıklık tedavisi, anında sonuç veren ve hemen hemen hiç iyileşme süresi olmayan hızlı gerçekleştirilen bir tedavi seçeneğidir.

İşlem sırasında rahatınız için, tedavi edilecek alanları uyuşturmak amacıyla topikal bir anestetik krem uygulanabilmektedir. İşlem öncesinde yaklaşık 30 dakika beklemek gerekir.

Otuz dakika sonra, dermatologunuz tedavi edilecek alanları temizleyecek ve çok ince bir iğne kullanarak cilt yüzeyinin altına dermal dolgu maddelerini enjekte edecek.

Ardından, dolgu maddeleri masaj yapılarak dengelenir. Tedavi kullanılan dolgu maddesi türüne bağlı olarak altı aydan bir yıla kadar etki göstermektedir.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/wrinkle-fillers

İlginizi çekebilir:

Dolgu Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüz Hacmini Dolgu Tedavisi İle Geri Kazanma

5 / 5. 1