Emzirme Sonrası Göğüs İmplantlarıyla Alakalı Bilinmesi Gerekenler
5
(1)

Birçok kadın için, gebelikten ve emzirmeden sonra meme büyütme ameliyatı yaptırmak şekillerini, boyutlarını ve sıkılığını kaybetmiş göğüsleri düzeltmek için bir yol sunar. Meme estetiği öncesinde bilmeniz gerekenler doğru karar almanızı sağlayacaktır.

Emzirmek Göğüslerinizin Sarkmasına Neden Olabilir

Emzirmenin gerçekten de göğüslerin sarkmasına neden olup olmadığı konusunda tartışmalar vardır. Emzirmeden sonra, birçok kadın göğüslerinin her zamankinden daha sarkmış olduğunu fark eder. Bu kısmen bebeğiniz beslendiğinde gerçekleşen emme ve basınçtan kaynaklanır.

Emzirmek Göğüslerinizi Eşitsiz Hale Getirebilir

Şekli ve sıkılığını kaybetmenin yanı sıra, emzirmek göğüslerinizi eşitsiz hale getirir. Bir meme diğerinden daha fazla şekil kaybedebilir. Bu durum vücudunuzun emzirmeye nasıl tepki verdiğine bağlıdır.

Meme Büyütme Estetiği Önce Beklemeniz Gerekecek

Göğüsler emzirme sonrasında son haline hemen ulaşamayabilir. Bazı kadınlar için göğüslerin son haline gelmesi 6 ayı bulurken bazıları için bu zaman 1 seneyi bulabilir.

Diğer yandan emzirme süreci tamamlanma bile göğüsler hala süt üretebilir. Bu nedenle meme büyütme estetiği öncesi beklemek daha doğrudur.

En İyi Meme Büyütme Cerrahını Seçin

Emzirme sonrasında meme büyütme estetiği için istediğiniz sonuçlara ulaşmak doğru cerrahı bulmanızla doğru orantılıdır. Bu nedenle acele etmeyin ve doğru seçim yapmak için araştırma yapın.

Böylelikle sizi anlayan ve doğru yönlendiren bir doktor bulabilirsiniz. Doğru cerrahı seçme estetik işlem sonrasında sonuçları etkileyeceğinden çok önemlidir.

Emzirme süreci sonrası meme büyütme estetiği  birçok kadının tercih ettiği güvenli bir cerrahi işlemdir. Meme büyütme estetiği ile göğüsler eski haline geri dönerek hacim kaybı sorunu çözümlenebilmektedir.

Kaynakça:

https://www.drugs.com/cg/breastfeeding-and-breast-implants.html

İlginizi çekebilir:

Emzirme Döneminde Meme Ameliyatı Yapılır Mı?

Doğumdan Sonra Meme Küçültme Ameliyatı

5 / 5. 1