Emzirme ve Meme Estetiği
5
(1)

Meme estetiği çoğu kadının daha güzel bir vücuda sahip olmak adına gerçekleştirdikleri bir ameliyattır. Ancak anne olmayı düşünen hastalar emzirmeyle alakalı bazı çekincelere sahip olabilmektedir. Emzirme ve meme estetiğinin ilişkisiyle alakalı merak edilen soruları yanıtladık.

Göğüs implantlarım varsa emzirebilir miyim?

Göğüs implantlarınız varsa emzirmek mümkün olabilir. İmplantların türüne, implantların yerleşimine ve cerrahinin nasıl yapıldığına bağlıdır.

Göğüs implantlarındaki kimyasalların anne sütü ile karışacağından endişelenebilirsiniz. Bazı meme implantları tuzlu su ile doludur. Bazı meme implantlarında silikon adı verilen bir kimyasal madde bulunur.

Bazı sağlık uzmanları, silikon implantlar kullanmanız durumunda emzirmenin iyi olduğunu söylüyor. Silikon implantlarınız varsa, bunu doktorunuzla konuşun ve emzirmenize nasıl bir etkisi olacağını tartışın.

Göğüs implantlarım varsa emzirmede sorun yaşayacak mıyım?

Göğüs implantları var olan kadınlar emzirme konusunda sorun yaşayabilir. İmplant cerrahisi sırasında sinirler, süt kanalları ve süt bezleri hasar görebilir. Yaralı sinirler meme ucunuzdaki hissi azaltabilir.

Hasar görmüş süt kanalları göğüsleriniz tarafından üretilen süt miktarını azaltabilir. İmplantlar süt kanallarını sıkıştırabilir, sütün akışını engelleyebilir ve göğüslerinizi şişirebilir.

Ameliyat sırasında yapılan kesi türü, emzirmeyi etkileyebilir. Ameliyat bölgesinin etrafında veya karşısında yapılan bir kesi sinirlere zarar verebilir.

Kesiler göğüs altında, koltuk altında veya karında olabilir. Bu kesi türlerinin süt kanallarına, bezlerine veya sinirlerine daha az zarar verme olasılığı vardır.

İmplantlarınızın yerleştirildiği alan, emzirme yeteneğinizi etkileyebilir. Göğüs implantları, göğüs dokusu ile göğüs kası arasına yerleştirilebilir. Süt kanallarına ve sinirlere zarar vermemek için göğüs kasının altına da yerleştirilebilirler.

5 / 5. 1