Göğüs Estetiği İle Alakalı Sık Sorulan Sorular
5
(1)

Göğüs estetiği işlemleri ile alakalı birçok soru hastalar tarafından merak edilmektedir. Biz de sizler için sık sorulan soruları derledik ve cevaplarını detaylıca hazırladık;

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Mümkün mü?

Ameliyatsız göğüs büyütme bazı kremler ve egzersizlerle mümkün olsa da bu sonuçlar kalıcı değildir ve hastanın sürekli göğüslerin aynı durumda kalması için bir şeyler yapması gerekmektedir.

Hangi Türdeki Protezi Tercih Etmeliyim?

Jel ve salin silikonların her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Göğüslerinizde nasıl bir görünüme kavuşmak istediğinizi düşünerek protez tercihinizi yapabilirsiniz.

Silikon Taktırdığım Belli Olur mu?

Vücut ölçülerinize uygun boyutlardaki silikonları tercih ederseniz doğal bir görünüme sahip olursunuz. Bu da silikon taktırdığınızın anlaşılmamasını sağlar.

Ameliyat İzi Kalır mı?

Göğüs estetiği uygulamalarında kesi izleri genellikle göğüslerin altına saklanmaktadır veya meme ucu çevresine uygulanmaktadır. Bu bölgelerdeki izler zaman geçtikçe solgunlaşacağı için başka birinin görme ihtimali bulunmaz.

Meme Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Meme estetiği kişiden kişiye ve yapılacak işleme göre değişmekle beraber yaklaşık 1,5-2 saat sürmektedir.

Ağrılı Bir Uygulama mı? Ağrılar Ne Kadar Sürer?

Ameliyat sırasında hasta herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Ancak ameliyattan çıktıktan sonra ağrılarınızın olması normaldir. Ağrılar ilk birkaç gün sürebilir. Doktorunuzun verdiği ilaçlarla ağrılarınızı azaltmanız da mümkündür.

Gebelik Döneminde Göğüs Estetiği Yapılabilir mi?

Gebelik döneminde herhangi bir göğüs estetiği uygulaması kesinlikle yapılamaz.

Beğenmediğim Durumda Yeniden Ameliyat Olabilir miyim?

Göğüs estetiği sonucundan memnun kalmazsanız yeni bir ameliyat için bir süre beklenmesi gerekmektedir. İyileşme sürecinin tamamlanması sonrası yeni bir ameliyat yapılabilir.

5 / 5. 1