Göğüs Sillikonu Kas Altı mı Kas Üstü mü Tercih Edilmeli?
5
(1)

En ideal göğüs silikonu yerleştirme yöntemi için hem sizin hem de cerrahınızın ortak fikirde buluşması gereklidir. Kas altı silikon yerleştirme tekniği ya da kas üstü silikon yerleştirme tekniğinin tercih edilmesinde ana faktörler aşağıdaki gibidir;

  • Göğüs silikonun türü – tipi
  • Tercih edilen göğüs silikonunun büyüklüğü
  • Genel sağlık durumunuz, yaşınız, hastalıklarınız
  • Vücut tipi özellikleriniz

Göğüs şeklinin ve ulaşacak son görüntüsü, hem göğüs kas grupları hem de göğüs silikonlarının birleşmesiyle tamamlanır.

Kas altı göğüs silikonu yerleştirme ya da kas üstü göğüs silikon yerleştirme tekniklerinden hangisinin kullanılacağı, en doğru seçimin hangisi olacağı konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır ve her birisi doktorunuz tarafından sadece size özel olarak önerilecektir.

Önerileri de göz önünde bulundurarak tercih saptanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kas Üstü Göğüs Silikonu Yerleştirme Tekniği

Göğüs silikonlarının kaslar üzerine yerleştirilmesi demek, silikonun meme kaslarıyla meme dokusunun arasına yerleştirilmesi demektir. Kas üstü göğüs implantı yerleştirme tekniğine Subglanduler yerleştirme tekniği adı verilmektedir.

Kas Üstü Göğüs Silikon Yerleştirme Tekniğinin Avantajları

  • Daha büyük göğüs silikonları seçilebilir. Elbette mevcut meme yapısı ve meme dokusu oranına bağlı kalınmalıdır.
  • Göğüs silikonları birbirine daha yakın mesafelerde yerleştirilebilirler. Bu şekilde olunca daha göz önünde durabilen dekolteler sağlanmış olabilir.
  • Meme kas grupları kasıldığında, meme kas grupları sıkılaştığında göğüs silikonlarının bozulma olasılıkları çok daha düşük olur.

Kas Altı Göğüs Silikonu Yerleştirme Tekniği

Göğüs kaslarının alt kısmına yerleştirilen göğüs silikonlarının da tıpkı kas üstü meme silikonu yerleştirmede olduğu gibi belirli avantajları vardır. Bu avantajlar aşağıda sıralanmıştır. Bu tekniğe Submusküler yerleştirme adı da verilmektedir.

  • Göğüs alanındaki hem cilt hem de göğüs kas grupları göğüs silikonunun yerleşimine destek olarak mevcut esnekliklerini korumaya da yardımcı olabilir.
  • Hem göğüs kası grupları hem de mevcut göğüs dokuları, o bölgeyi kaplayabildiği için çok daha doğal meme görüntüsü oluşabilir.
  • Göğüs silikonunun yerleştirilmesinden sonra göğüs dalgalanmalarından kaynaklanacak fark edilme olasılığı çok daha düşük olabilir.

Göğüs silikonları yerleştirilecek hastaların mevcut meme dokusu olmak zorundadır. Ayrıca büyük silikon tercih etmek isteyen bayanlar öncelikle şunu bilmelidir ki ister kas altı olsun ister kas üstü her halükarda yeterli göğüs dokuları var olmalıdır.

Meme dokusu küçük olan kadınlara büyük oranlarda göğüs silikonları yerleştirilemez. Silikonlar, salin türündeki implantlara nazaran çok daha doğal bir göğüs görüntüsü verebilir. Kas altı ya da kas üstü göğüs silikonu yerleştirme tercihlerinin ikisi de mükemmel tercihlerdir.

Daha detaylı bilgilendirmeler için hekiminizle birlikte karar kılmanız önerilir. Öncelik bireyin şahsi istekleridir. Ardından hekimin uygun bulup bulmamasıdır. Hekim açısından uygun bulunmasıyla her iki teknikte gerçekleştirilebilir.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/what-is-silicone-2710059

https://www.fda.gov/medical-devices/implants-and-prosthetics/breast-implants

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir