Kum Saati Vücut Estetiği Nedir?
3.3
(8)

Kum saati vücut estetiği  adından da anlaşılacağı üzerine kişinin vücut yapısının bir kum saati gibi estetik görünüme sahip olmasına yarayan operasyona verilen addır.

Yani vücudunuzda beliniz ince kalçalarınız daha belirgin bir hal almış oluyor. Bu da dışarıdan vücudunuzun oldukça estetik bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Kum saati vücut estetiği de günümüzdeki kadınlardaki trend vücut hatları görünümünün eskiye nazaran daha kadınsı hatlara sahip vücutlara doğru eğiliminden kaynaklı en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.

İnsanlar vücutlarındaki bölgesel yağlanmalardan dolayı istedikleri gibi bir görüntüye sahip olamadıkları için oldukça rahatsızlık hissedebiliyor.

Bölgesel yağlanmalardan şikayetçi olan kişiler için adeta bir kurtarıcı olan ultrasonik liposuction işleminin son yeniliklerinden biri konumundaki bu estetik operasyon ile fazla yağlardan kurtularak kum saatini andıran bir beden formuna ulaşabilirsiniz. 

Kum Saati Vücut Tipi Nedir?

Kum saati vücut tipi her kadının hayalindeki tip olarak ifade edilmektedir. Omuzlar gereğinden geniş değildir ancak orantısaldır. Karın düzdür, bel tıpkı bir kum saati gibi kalından incelerek kalçaya doğru yeniden kalınlaşır.

Kalça kısmı kum saatinin bitimindeki gibi oval genişliktedir. Kum saati vücut tipine sahip kadınlar ne giyerlerse giysinler tam oturur ve tam yakışır.

Erkekler tarafından en beğenilen ancak oran olarak çok az kadının sahip olduğu bir vücut tipidir. Bu vücut tipinde omuzlar ne geniştir ne de dardır. Omuz büyüklükleri kalçayla doğru orantılıdır. Göğüsler yeterli dolgunlukta, diri ve diktir.

Göğüs estetiği oldukça muazzamdır. Bel bölgesi incedir. Bel bitiminin son noktasında kalçaya doğru hafifçe geniştir, kalça kısmı ise oval ve omuz ile doğru genişliktedir.

Özetle 90 – 60 – 90 denilen ölçülerdedir lakin 90 – 60 – 90 ‘ın da ötesinde bir vücut tipidir. Kum saati vücut tipinin bir diğer özelliği ise bacak boyu orantısal olarak üst bedenle uyumlu estetik görüntüye sahiptir.

Kum Saati Vücut Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Vaser 4D teknolojisi kullanılarak yapılan kum saati vücut estetiği ameliyatında bel ve karın bölgesinden alınan yağlar kalçaya enjekte ediliyor. Daha ayrıntılı açıklamak gerekirse bel ve karın bölgenizde bulunan fazla yağlar  içeride parçalanarak çekiliyor. 

Bu arada yağlar kansız ve korunarak alınmasıyla birlikte yağların çekilmesi işlemi sonrasında herhangi bir sarkma ya da düzensiz bir iyileşme gerçekleşmiyor.

Daha sonra çıkarılan yağlar mikrofat tekniği ile kalçaya enjekte edilmiş oluyor. Kum saati vücut estetiği ile hiçbir yabancı madde kullanımı olmadan tamamen doğal yöntemlerle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz

Bu operasyon dikişsiz yapıldığından ve dokuları koruyan bir işlem olduğundan iyileşme de oldukça hızlı oluyor.

Bu yöntemle alınan ve mikrofat tekniğine uygun olarak verilen yağ hücre enjeksiyonlarında tutan hücre sayısı çok daha yüksek ve kalıcı olduğunu da belirtmekte fayda var. Bel ve kalça oranınız ile bel ile kalça açınız da ideal sınırlara ve görünüme ulaşır.

Operasyon sonrası daha genç bir görünüme kavuşacak ve giydiğiniz kıyafetlerin size daha çok yakışacağını fark edeceksiniz.

Kum Saati Vücut Estetiği Hangi Operasyonları Kapsar?

Kum saati vücut estetiği operasyonu kapsam olarak karından ve bel bölgesinde bulunan fazla yağların alınması ve kalçaya yağ enjekte etme şeklinde gerçekleşir.

Kişiler için karın ve bel bölgesinde bulunan fazla yağlar oldukça rahatsız edici olabiliyor. Gelişen estetik cerrahi teknikleri sayesinde bel ve karın bölgesindeki yağlar alınıyor.

Poponuza da daha dik, dolgun ve çıkıntılı bir görünüm kazandırmak amacıyla hiçbir yabancı madde kullanmadan tamamen sizin karın ve bel bölgenizden alınan yağlar enjekte ediliyor. 

Bunların dışında sadece karın ve bel bölgesinden başka kişilerin kalça bölgesinde de aşırı çıkıntılar olabilir. Bu da dışarıdan bakıldığında estetik açıdan göze hoş gelmeyen bir görüntüye sebep olabiliyor.

Yine bu yöntem kullanılarak kalça bölgesindeki çıkıntıları oluşturan yağlar alınarak popo bölgesinin daha yumuşak geçişlere sahip bir görünüme kavuşması sağlanır.  

Kum saati vücut estetiği şu operasyonları kapsamaktadır;

  • Belden Yağ Aldırma Ameliyatı

Fit bir bel görüntüsü elde etmenin yolarından biri olan belden yağ aldırma ameliyatında vaser liposuction sisteminde deri altı yağ dokusuna bir miktar sıvı verilir.

Bu sıvı verilen ortama özel bir cihaz yardımıyla ultrason enerjisi veriliyor. Bununla birlikte yağ hücreleri arasına sıvı ile bu ultrason enerjisi yayılmış oluyor. Yağ hücreleri sinir, damar ve bağ dokusundan ayrılıyor. Daha sonrasında aspire ediliyor.

Klasik liposuctionda da yine doku arasına sıvı veriliyor. Sıvı ile yağ hücreleri bir miktar ayrılıyor ve hücreler oradan çekiliyor. Vaser liposuction yönteminde ultrason enerjisi hücreleri ayırdığından diğer yapılara daha az zarar verdiği ve daha çok yağ çekilebildiği biliniyor.

Belden yağ aldırma ameliyatı olabilmenin en büyük şartı kişinin sağlıklı olmasıdır. Genel sağlık durumunu bozan bir durum  yoksa işinin belden yağ aldırma ameliyatı olmaması için bir sebep yok demektir. Fakat herhangi bir sağlık probleminiz varsa bunu bildirmeniz gerekir.

Bu yüzden herhangi bir sağlık probleminiz bulunuyorsa mutlaka doktorunuza bunu bildiriniz. Ayrıca belden yağ aldırma ameliyatı da birçok estetik operasyon gibi 18 yaşın altındaki bireylerde vücut öcüleri sabitlenmediği için yapılması tavsiye edilmez.

Belden yağ aldırma ameliyatı genellikle genel anestezi uygulanarak yapılır. Bazen de daha kısıtlı bölgelerde ise lokal anestezi ve sedasyon adı verilen yarı uyku hali ile uygulanabilir.

  • Kalça Dikleştirme Ameliyatı

Kalça dikleştirme ameliyatı,  popo bölgesindeki yağ dokusunun boyutu ve bağ dokulara müdahale edilmesiyle çeşitli yöntemler kullanılarak dikleşme sağlanmasıdır.

Kalça dikleştirme ameliyatında kalça bölgesinin istenilen dikliğe ulaşmasını sağlamak amacıyla yağ enjekte etme gibi çeşitli yöntemler kullanılarak yapılır. Bu yapılan işlem ile popo derisi gerginleştirilmiş olur. 

Gerginleştirmeyi yönetmek amacıyla bağ dokularına da işlem yapılır. İşlem esnasında poponun iki lobu arasındaki çizgi ya da bel dikkate alınarak yatay düzlem üzerindeki işlemle popo açısı doksan dereceye yakın hale getirilir.  Dokulara yapılan bu müdahale ile kalıcı bir diklik elde edilmiş olur.

Kadınlarda zamanla birden çok nedene bağlı olarak popoda ilk bozulma açıda meydana gelir. Popo yan profilden bakıldığında yer çekimi etkisiyle basene doğru yaklaşma ve sarkma meydana gelir.

Sarkmanın engelleyebilmek amacıyla bazı ameliyatsız yöntemlerde bulunmaktadır. Ancak uygulanan bu işlemler çok kalıcı olmamaktadır. Kalıcı ve kesin çözüm elde etmek istiyorsanız kesinlikle kalça dikleştirme ameliyatı olmanız gerekiyor.

Popo bölgesinde bulunan kaslar insan vücudunun en büyük ve en güçlü kaslarını oluşturur. Ancak zamanla bu gücünü kaybeder. Popo hacmi aşırı büyüdüğü zaman bu kaslar popoyu dik tutama işlevini yerine getiremez.

Tüm bunların sonucunda  da poponun açısı bozulur ve sarkmalar oluşur. İşte bu yaşanan sarkma problemlerini kalça dikleştirme ameliyatı olarak ortadan kaldırmanız çok kolaydır.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/butt-implants

3.3 / 5. 8

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir