Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler
5
(1)

Meme estetiği en çok tercih edilen cerrahi işlemler arasındadır. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı olmak isteyen çoğu kişi aynı şeyleri merak eder.

Cerrahi bir işlem söz konusu olduğunda karar vermeden önce tüm detayları bilmek doğru bir tercih yapmayı sağlamaktadır. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı ile alakalı merak edilenleri ve cevaplarını yazımızda sizler için derledik.

Meme Büyütme Estetiği İçin İyi Bir Aday Kimdir?

Meme büyütme estetiği için iyi bir aday olmak için yaş açısından bir üst sınır yoktur.

Bununla birlikte, tüm hastalar, hipertansiyon veya kanama bozuklukları gibi önemli tıbbi kaygıları olmayan, iyi fiziksel ve zihinsel sağlıkta sigara içmeyen kişiler olmalıdır. Aynı zamanda meme büyütme estetiği için en alt sınır 18 yaştır.

Cerrahi Olmayan Bir Meme Büyütme Yöntemi Mevcut Mu?

Kremler, vitaminler, özel sutyenler, egzersizler veya göğüs pompaları gibi bazı cerrahi olmayan meme büyütme yöntemlerinin arkasında pazarlama yöntemleri olmasına rağmen, bunların hiçbirinin geçici veya uzun vadede nesnel olarak etkili olduğu kanıtlanmamıştır.

Meme Büyütme Estetiği Ağrılı Mıdır?

İşlem sırasında hasta genel anestezi altındadır ve bu nedenle acı hissetmez. İşlem sonrasında ağrı ve acı olması muhtemeldir. Ancak bunlar reçete edilen ilaçlarla kontrol edilebilmektedir.

Meme İmplantları Ne Kadar Süre Kullanılır?

Ortalama olarak, meme implantları yaklaşık 15-20 yıl boyunca kullanılmaktadır. Bazı durumlarda, önemli kilo alımı veya kilo kaybı gibi değişiklikler implantın görünümünü etkileyebilir veya implant revizyon cerrahisi gerektiren komplikasyonlara neden olabilir.

Ameliyattan Sonra Emzirebilecek Miyim?

Eğer meme büyütme estetiği sırasında implant meme ucunda yapılan keşiden yerleştirilmezse emzirmede bir problem olmayacaktır.

Doğumdan Ne Kadar Zaman Sonra Meme Büyütme Estetiği Yaptırabilirim?

Hamilelikten sonra, memeler ya eski büyüklüğüne geri dönerler ya da bazı durumlarda sarkma sorununa neden olurlar ve hacimleri kaybolur.

Genel olarak, bu değişikliklerin tam halini alması  yaklaşık 10-12 hafta sürer, bu noktada kozmetik meme büyütme işlemini ertelemek önemlidir. Diğer yandan emzirme işleminin tamamen sonlanması meme büyütme estetiği için önemlidir.

5 / 5. 1