Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Mide Şişkinliğini Önlemenin Yolları
5
(4)

Bazı meme estetiği olan hastalar ameliyat sonrası mide şişliğinden şikayet etmektedirler. Bununla birlikte, genellikle mide şişliğinin zararlı olmadığını unutmamak önemlidir.

Maksimum şişme genellikle ameliyattan 3-5 gün sonra gerçekleşir ve genellikle iki hafta ve hatta 5-7 gün arası bir sürede tamamen kaybolur.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Şişkinlik Neden Olur?

Meme büyütme ameliyatından sonra şişkinlik mide şişkinliği genellikle birkaç farklı faktöre bağlıdır. Anesteziden veya ağrı kesicilerinden biri bağırsağınızı yavaşlatabilir.

Hastaların aktivitelerinin genellikle bir süre sınırlı olduğu gerçeğiyle beraber hareket eksikliği de buna katkıda bulunabilir.

Genel olarak, yavaş sindirim midede şişkinlik ve kabızlık olmasına neden olabilir.  Bağırsaklarınız 6 gün sonra normale dönmezse doktorunuza danışmanız önerilir.

Mide Şişkinliğinin Azaltılmasına Yönelik İpuçları

İşte midenizin şişkinliğini azaltmanıza ve ameliyattan sonra daha rahat hissetmenize yardımcı olabilecek bazı yollar;

  • Bol su için: Normal bağırsak fonksiyonuna dönmek için su önemlidir. Her gün en az sekiz bardak su içtiğinizden emin olun.
  • Hareket edin: Sindiriminizi canlandırmak için gün boyunca birkaç dakika dolaşın. Bununla birlikte, doktorunuz onayı verinceye kadar egzersiz yapmamanız önemlidir.
  • Bağırsak hareketlerinizi düzenleyecek ilaçlar kullanın: Eğer şişkinlik hissine katkıda bulunan kabızlık çekiyorsanız bu yardımcı olabilir.
  • Müshil ilacı almayı düşünün: Her ne kadar bu son bir kaynak olsa da, yukarıdaki maddelerden hiçbiri işe yaramazsa, müshil ilaçları bazen yararlı olabilir. Bununla birlikte, bunları güvenli bir şekilde aldığınızdan ve kötüye kullanmadığınızdan emin olun.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/breast-implant-illness#treatment

5 / 5. 4