Meme Büyütme Ameliyatında Kritik Soru: Protez Şekli Nasıl Olmalı?
5
(1)

Göğüsler bir kadının gururla taşıdığı aksesuarlarıdır aslında. Ancak bazı durumlarda göğüslerde birkaç dokunuş yapmak gerekebilir.

Özellikle küçük göğüslere sahip olan, göğüsleri küçülen ve göğüslerinde asimetri olan kişiler için meme büyütme ameliyatı iyi bir seçenektir.

Meme estetiği ile her kadının istediği büyük ve güzel görünüme kavuşabilirsiniz. Diğer yandan kişinin psikolojisini de etkileyen bu duruma bir dur demek sizin elinizde.

Göğüslerin küçük olması genellikle doğuştan gelen bir özelliktir. Ancak bazı durumlarda (aşırı kilo vermek gibi) göğüslerin içi adeta boşalır ve deforme olur.

Bu durumda ise imdadınıza estetik müdahaleler yetişmektedir. Estetik uygulamalarla artık vücudun neredeyse her bölgesi istenen şekle getirilmektedir.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Genellikle hastalar meme büyütme ameliyatına karar verdiklerinde ölçüleri de kafalarında belirlemişlerdir. Ancak detaylı bir muayene sonrasında kişinin vücuduna  yakışacak olan göğüs ölçüsü belirlenir.

Ameliyat sırasında göğüs için silikon protezler yerleştirilmektedir. Bu protezler meme başı çevresinden, göğüs altından veya koltuk altından yerleştirilebilir.

Meme içine dokulara zarar vermeden yerleştirilen silikon protez sonrasında göğüs dikilir ve bandajlanır. Bundan sonraki süreçte hastanın kendine iyi bakması, istenen uygulamaları yapması ve ağır işlerle uğraşmaması gerekmektedir.

MEME BÜYÜTME AMELİYATINDA PROTEZ SEÇİMİ

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezlerin iki çeşidi bulunmaktadır. Bu konuda seçim hastanın olacaktır.

Silikon protezler yuvarlak ve damla şeklinde olmak üzere ikiye ayrılırlar. Damla şeklindeki silikon protezler göğüslerin daha doğal görünmesini sağlar.

Yuvarlak protezler ise göğüslerin daha dolgun görünmesini sağlamaktadır. kişi ne istediğini belirleyerek buna göre protez seçimini yapabilir.

Kaynakça:

https://westcountyplasticsurgeons.wustl.edu/surgery/breast-surgery/cosmetic-breast-surgery/breast-implant-shapes.html

5 / 5. 1