Meme Büyütme Ameliyatından Kaçınmak İçin Sıralanan Nedenler
5
(1)

Her kadın dolgun ve güzel bir şekle sahip göğüsleri olsun ister. Ancak çoğu zaman meme büyütme ameliyatından kaçınmak için kendinize bahaneler ürettiğiniz oluyordur. Ben de bu bahaneleri bir araya toplayarak bir nevi sizlere ayna tutmak istiyorum.

  • El alem ne der?

El alem ne der lafı özellikle Türk toplumunda her türlü durumda mutlaka geçer. Bu durum aslında önemli bir sorundur. Çünkü bu şekilde insanların ne diyeceğini düşünerek yaşamak mümkün değildir. Çünkü insanlar başkalarının her şeyini eleştirebilir.

Bu durumda düşünmeniz gereken kendi istedikleriniz ve sizin neyden mutlu olacağınızdır. Eğer çok rahatsız olacaksanız böyle bir işlem yaptıracağınızı duyurmanıza da gerek yok sadece ailenizin bilmesi yeterli olacaktır.

  • Çok Pahalı

Evet önceden estetik ameliyatlar çok pahalıydı ev sadece zengin kesim bu ameliyatları yaptırabiliyordu. Ancak günümüzde o pahalılık kalmadı.

Özellikle meme estetiğinde kullanılan silikon protezler artık her yerde bulunabilir hale geldi. Artan doktor sayısı ile de rekabet ortamı kızıştı ve fiyatlar da düştü. Bu nedenle böyle bir bahane kabule dilemez.

  • Günah Diyorlar

Bu konuda yorum yapmak uzmanlık alanım değil elbette. Ancak göğüsleriniz psikolojinizi bozuyor ve yaşam kalitenizi etkiliyorsa böyle bir karar vermeniz doğaldır. Sonuçta sizin mutluluğunuz herkesten  önemli.

  • Hiç Vaktim Yok

Çağımızda kimin vakti var ki? Artık herkes çok yoğun çalışıyor ve sürekli bir yere yetişmeye çalışıyor. Ancak meme büyütme ameliyatı çok fazla izin almanızı gerektiren bir durum değil.

Cuma günü ameliyatınızı olup pazartesi günü işinize geri dönebilirsiniz. Ancak ağır kol gücü gerektirmeyen meslekler için bu durum söz konusudur.

  • İz Kalacak

İz kalmadan yapılan hiçbir estetik operasyon yoktur. Ancak bu operasyonlarda da kalacak izin görünmeyen bir bölgede olmasına özen gösterilmektedir. Genellikle meme büyütme ameliyatlarında dikiş izi görünmeyecek yerlerde olmaktadır.

  • Meme Kanseri Yapıyormuş

Bu tamamen bir hurafeden ibarettir. Meme büyütme ameliyatı hiçbir şekilde kansere neden olmaz.

5 / 5. 1