Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Şişlik ve Morarma
3.7
(3)

Herhangi bir invaziv cerrahide olduğu gibi, meme büyütme ameliyatının tüm faydalarını elde etmek için iyileşme sürecinde sabırlı olmanız gerekecektir.

İşlem sonrası süreç, cerrahi alanın iyileşmesi sırasında oldukça ağrılı morarma ve şişme yaşayanlar için üzücü olabilir.

Yakın zamanda meme büyütme ameliyatı geçirdiyseniz veya planlama planlıyorsanız, sizin için iyileşme sürecinize yardımcı olacak bazı ipuçlarını derledik.

Buz kompresi: Meme silikonu takıldıktan sonrası günlerde 40 dakika ve gece ve gündüz 20 dakika soğuk buz kompresi yapmak şişlik ve morarmanın azalmasını sağlamaktadır.

Bunu her saat başı yapmanız doktorunuz tarafından önerilecektir. Göğüsleriniz hassas olacağından, soğuk buz kompresin doğrudan cilde yerleştirilmemesine dikkat etmelisiniz. Bunun yerine göğsünüze bir bez veya havlu koyabilirsiniz.

Medikal sutyen kullanın: Meme büyütme estetiği sonrası medikal sutyen kullanmak iyileşmeyi hızlandırmaktadır. Aynı zamanda şişmeyi en aza indirerek, kan dolaşımını artırarak ve cerrahi alanlara önemli destek sağlayarak normal rutininize geri dönmenizi sağlamaktadır.

Aynı zamanda insizyon bölgesinin yakınında biriken toksinlerin vücuttan dışarı atılmasına da yardımcı olur.

Dik yatın: Göğüse silikon takıldan sonra hızla iyileşmek için tercihen 25 ile 45 derece arasında, eğimli bir pozisyonda dinlenmeniz ve uyumanız önemlidir. Bu, hayati bölgelere kan dolaşımının olmasını sağlar ve iyileşmeyi hızlandırır.

Sıcak duş yapmaktan kaçının: Ameliyattan sonraki ilk haftalarda, sıcak su şişlik sorununu arttırdığı için sıcak duşlardan kaçınmak gerekir. Ayrıca, kuvvetli su akıntısı da göğüslerinize zarar verebilir. Bu nedenle tazyikli su ile duş almayın.

Doğru beslenin: Tuz şişlik için kötüdür ve bundan kaçınılmalıdır. Bromelain içeren ananas ve ananas suyu, şişliği azaltmak için iyidir. Marul, yumurta ve yoğurt gibi K vitamini kaynakları şişliği azaltmaya yardımcı olmak için aynı şekilde kullanılabilir.

Bir meme büyütme estetiği, birçok kadın için hayat değiştiren bir deneyimdir. Artan özgüven ve kozmetik ideallerin karşılanması mutluluk verir.

Ancak yine de meme büyütme estetiği hala dikkatli bakım gerektiren cerrahi bir işlemdir. Vücudunuzun mümkün olduğunca çabuk iyileşmesine yardımcı olmak, şişlik ve morarmayı azaltmak için yukarıda bahsettiğimiz konulara dikkat edebilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321610

3.7 / 5. 3