Meme Büyütme Estetiği İle Alakalı Merak Edilenler
5
(1)

Meme estetiği aynı zamanda mamoplasti olarak da bilinmektedir. Göğüslerinin küçüklüğünden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği meme büyütme estetiği göğüsleri daha büyük hale getirmektedir.

Çoğu zaman meme büyütme estetiğinin sarkmış göğüsleri dikleştirebileceği düşünülse de meme büyütme ameliyatının böyle bir işlevi bulunmamaktadır.

Meme büyütme estetiği, daha dolgun bir görünüm isteyen, hamilelik veya emzirme nedeniyle göğüslerinde hacimsel olarak azalma meydana gelen kişiler için doğru bir işlemdir.

Diğer yandan meme büyütme estetiği ile alakalı birçok konu merak edilmektedir. yazımızda meme büyütme ameliyatına dair tüm detayları vereceğiz.

Meme Büyütme Estetiği Nedenleri

Meme büyütme estetiği nedenleri birçok durumdan dolayı düşünülmektedir. Kadınların meme büyütme estetiği yaptırmak istemesinin nedenleri arasında şunlar bulunmaktadır;

  • Göğüslerin küçük olması nedeniyle vücudun orantısız görünmesi.
  • Hamilelik ve emzirme nedeniyle meme hacminin azalması.
  • Meme simetrisini sağlamak için, göğüslerdeki büyüklüğün eşitlenmesi.
  • Mastektomi veya yaralanma sonrası göğüslerin yeniden yapılandırılması.

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme büyütme estetiğinin aşamalarını merak eden birçok kişi bulunmaktadır. Meme büyütme ameliyatı sırasında implantların yerleştirilmesi için bir kesi açılmakta, cerrahi genel anestezi altında yapılmaktadır. Meme implantının yerleştirilmesinde kullanılacak küçük insizyon için birkaç olası yer vardır.

En sık kullanılan teknikte, memenin alt kısmında yapılan bir kesi kullanılmaktadır. Başka bir teknikte koltukaltında bir kesi yapılmakta ve implant buradan yerleştirilmektedir.

Ancak bu teknik çok az kullanılır. Son olarak meme implantı areola çevresinde (meme ucunu çevreleyen koyu cilt) yapılan bir kesiyle de yerleştirilebilir. Kesi yapıldıktan sonra göğüs dokusu altında implantlar yerleştirilmekte ve ameliyat sona ermektedir. Meme büyüme estetiği 1-3 saat arasında sürebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında hızlı iyileşmek için verilen talimatlarda bol miktarda dinlenme ve sınırlı hareket bulunmaktadır. Ameliyat sonrası göğüs bölgesinde bulunan bandajlar iyileşme sürecine yardımcı olmakta, göğüslerin daha az hareket etmesini sağlamaktadır.

Bandajların çıkarılmasının ardından birkaç hafta boyunca sporcu sütyeni giyilmelidir. Hastalar bazen ameliyatla ilişkili küçük ağrıları olduğunu söylemektedir. Ancak bu ağrılar verilecek olan ağrı kesici ilaçlarla etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

5 / 5. 1