Meme Büyütme Estetiği Sonuçlarından Mutsuzsanız Ne Yapabilirsiniz?
5
(2)

Meme estetiği sık tercih edilen bir işlemdir. Ancak kimi zaman bazı hastalar meme büyütme estetiği sonuçlarından memnun olmayabilir ve bu durumda ne yapabileceklerini bilmeyebilirler.

Meme büyütme estetiği söz konusu olduğunda yanlış gidebilecek pek çok şey vardır. Genellikle, hastaların meme büyütme estetiği sonuçlarından memnun kalmamalarının en büyük nedenlerinden biri, meme dokusu miktarı için çok büyük olan implantlar tercih edilmesidir.

Meme büyütme estetiği sonrasında yeni göğüslerinize bakıyorsanız ve gördüğünüz şeyden memnun değilseniz, sorunu düzeltmek için birkaç seçeneğiniz vardır.

İmplantları Çıkarın

Göğüs büyütme sonuçlarınızdan memnun kalmazsanız, en uç seçeneklerden biri, cerrahın implantları çıkarmasını sağlamaktır. Bazı durumlarda, meme implantı çıkarma işlemine meme dikleştirme ameliyatı da eşlik etmelidir.

İmplantları Değiştirin

Memelerinizin büyüklüğünden memnun olmayabilirsiniz, ancak onlardan tamamen kurtulmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda, bir meme implant değişimi  uygun bir seçenek olabilir.

İmplant değişimi sırasında, cerrah eski implantları çıkarır ve daha küçük veya daha büyük olabilen yeni bir çift implant yerleştirir.

Meme Dikleştirme Estetiğinden Yararlanın

Kadınların meme büyütme ile aynı anda meme dikleştirme ameliyatı yaptırması nadir değildir. Meme büyütme estetiği memelerin büyüklüğünü arttırırken, meme dikleştirme estetiği de göğüslerin pozisyonunu ve şeklini değiştirir.

Yalnızca meme büyütme estetiği yaptırdıysanız ve implantların duruşundan memnun değilseniz meme dikleştirme ameliyatı ile bu sorun giderilebilir.

Meme Revizyonu Ameliyatı Sizin İçin Doğru Mu?

Gerçeği söylemek gerekirse, her kadın meme revizyon ameliyatı için iyi bir aday değildir. Bazı durumlarda, ilk ameliyatınızdan çok kısa bir süre sonra, meme büyütme estetiği sonuçlarının umduğunuz şekilde sonuçlanmayacağını görmek gerçekten çok zor olabilir.

Şişliğin azalması ve sonuçların görünür olması biraz zaman alabilir. Eğer durum buysa, beklemek en iyisidir. Çünkü birkaç ay sonra sonuçlarınızdan gerçekten memnun olduğunuza karar verebilirsiniz.

Ancak, tüm bunların ardından göğüsleriniz beklediğiniz gibi görünmüyorsa bir çeşit deformite veya başka bir konuya sahipseniz, revizyon sizin için ideal seçim olabilir.

5 / 5. 2