Meme Büyütme Estetiğine Dair Mitler
5
(1)

Meme estetiği cerrahisi ile alakalı çok fazla bilgi var ve neye inanacağını bilmek zor olabilir. Gerçekten de, öğrenmenin en iyi yolunun bir cerrahla şahsen bir görüşme yapmak olduğu bilinmelidir.

Bunun için hazır değilseniz harika bir başlangıç noktası, çevrimiçi araştırma yapmaktır. Bu yazıda sizler için meme büyütme estetiğine dair mitleri derledik;

Doğal görünüm: İmplantlar doğal ve orantılı görünmelidir, bir sürü potansiyel hasta implantların sahte ve plastik görüneceği endişesi ile doktorlara başvurmaktadır.

Deneyimli cerrahlar, implantları nereye yerleştireceğini bilirler. İmplantların kalitesi çok ilerlemiş ve göğsün doğal dokusu ile uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ameliyattan önce vücudunuzun büyüklüğü, vücut şekli ve yaşam tarzı dikkate alınacaktır.

Doktorunuzla ilk görüşmeye gittiğinizde en önemli şey kafanızdaki her türlü soruyu gündeme getirerek, ileride gerçekleşecek her şeyden ve tam olarak ne tür bir meme estetiği sonucu bekleyebileceğinizden anladığınızdan emin olmanızdır.

Uçağa Binmek: Göğüs implantlarıyla yolculuk sık sorulan bir şeydir. Örneğin bir uçakta patlayan implantların korku hikayelerini duyabilirsiniz!

Bu basitçe gerçekleşen bir durum değildir, bu hikayeler lisanssız silikonun kullanılmasıyla bağlantılıdır. İmplantlar günümüzde patlamak için tasarlanmamışlardır.

Emzirme: Bir kez meme büyütme ameliyatı geçirdiğinizde emzirilemeyeceğinizi düşünürseniz bu anlaşılabilir bir durumdur.

Göğüslerin standart bir şekilde büyütülmesi durumunda, emzirme becerinizin zarar görmesi için hiçbir sebep yoktur.

Mevsim: Başka bir söylenti, implantların soğukta donması veya sıcakta erimesidir.  Aşırı sıcaklıklara maruz kalırsanız implantlarınız buna göre tepki verecektir. Çok soğuk havalarda göğüsleriniz daha soğuk ve daha sert olabilir ancak bu endişe edilecek bir şey değildir.

5 / 5. 1