Meme Estetiği Sonrası İyileşme Sürecini Hızlandıracak Öneriler
5
(1)

Göğüslerinizle alakalı sorunlarınız mevcutsa meme estetiği ile istediğiniz görünüme kavuşmak ve aynı zamanda psikolojik olarak rahatlamak mümkündür. Meme estetiği işlemleri meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme estetik ameliyatlarından oluşmaktadır.

Her bir meme estetiği işlemi farklı nedenlerden dolayı yapılıyor olsa da temelde her birinin iyileşme süreci aynı şekilde ilerlemektedir.

Meme estetiği olmaya karar veren çoğu kişi işlemin ardından iyileşme sürecini merak etmekte ve iyileşme sürecinin hızlandırılabileceğine dair bir şeyler duymak istemektedir.

Meme estetiği sonrasında hastaların yapması gereken ilk şey doktorlarının talimatlarını uygulamak olmalıdır. Ancak bazı yöntemlerle bu süreci hızlandırmak da mümkündür. İşte meme estetiği sonrasında iyileşme sürecini hızlandıracak öneriler;

Cerrahınızın Talimatlarına Uyun

Meme estetiği sonrasında iyileşme süreci ile ilgili her türlü şeyi okuyabilir ve duyabilirsiniz, ancak sadece cerrahınız sizin için en iyi ve doğru olanı bilir. Bu nedenle hızlıca iyileşmek için öncelikle doktorunuzu dinleyin.

Sabırlı Olun

Meme estetiği sonrasında iyileşmenin tamamlanması zaman alacaktır ve bu süre herkes için farklıdır. Bu nedenle her zaman sabırlı olmalı ve iyileşme sürecinin tamamlanacağını bilmelisiniz.

Stresten Uzak Durun

Stres iyileşme söz konusu olduğunda negatif bir etkiye neden olmaktadır. Bu nedenle iyileşme dönemine rahatlama zamanı olarak bakın ve stresten uzak durun. Kitap okumak, dinlendirici müzik dinlemek veya meditasyon yapmak stres seviyelerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kendinizi Güneşten Koruyun

Güneşe maruz kalmak, meme estetiği sonrasında kesi yerinde cilt hasarı veya renk solmasına neden olur. Aynı zamanda güneş iltihaba da neden olabilir.

Bu nedenle meme estetiği sonrasında iyileşme döneminin ilk haftalarını atlatana kadar güneşe çıkmamaya özen göstermeli ve güneş ışınlarından korunmak için kremler kullanmalısınız.

Yorucu Egzersizlerden Kaçının

Meme estetiği sonrasında yorucu egzersizler yapmak için iyileşme sürecinin tamamen tamamlanması gerekmektedir. En az 4-6 hafta yorucu egzersizlerden kaçınmak iyileşme sürecinin hızlanmasına neden olacaktır.

Sağlıklı Beslenin

Meme estetiği sonrasında hızlıca iyileşmek için protein alımını arttırmak, A ve C vitaminleri bakımından zengin besinler tüketmek önemlidir.

Bol Su İçin

Su, vücudun temizlenmesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Günde en az sekiz bardak su içmek meme estetiği sonrasında hızla iyileşmenizi sağlayacaktır.

Meme estetiği sonrası hızlı ve sorunsuz bir iyileşme için yukarıda sizler için derlediğimiz bu adımları izleyin.

5 / 5. 1