Meme Estetiklerinde Silikon Protezler Kaç Şekilde Yerleştirilir?
5
(1)

Meme estetiği ameliyatları ile alakalı kadınların birçok merak ettiği konu bulunmaktadır. Ancak meme estetiğine karar vermeden önce araştırma yapan kadınlar özellikle meme silikon protezlerinin nasıl ve hangi bölgeden yerleştirileceğini merak ediyor.

Meme estetiğinde silikon protezler memeleri büyütmek ve dikleştirmek için kullanılmaktadır. Güzel bir görünüme kavuşmak isteyen kadınlar bir yandan da göğüslerinde belirgin bir iz kalıp kalmayacağını düşünerek silikon protezin bu şekilde yerleştirilmesini istemektedir.

Meme estetiği ameliyatlarında kesinin nereden yapılıp silikon protezin nereye yerleştirileceği birçok etkene bağlıdır.

Göğüs büyüklüğü, biçimi, göğüsteki sarkma derecesi, cilt kalitesi ve meme ucu büyüklüğü de bu etkenlerdendir. Meme silikon protezleri 3 biçimde yerleştirilebilmektedir. Silikon protezlerin yerleştirilme şekilleri ise şu şekildedir;

MEME ALTI

Meme altında bulunan kıvrıma atılan kesi silikon protezi yerleştirmede kolaylık sağladığı için çoğu zaman bu yöntem tercih edilmektedir. derin meme altı kıvrımı olan bir kişide buraya atılan kesinin ve ardında oluşacak izin görünmesi neredeyse imkansızdır.

Meme silikon protezlerinin değiştirilmesi veya çıkarılması gibi durumlarda da bu bölge tekrar kullanılacağı için oldukça kullanışlı bir bölgedir.

MEME UCU ÇEVRESİ

Meme ucu çevresinde bulunan koyu renkli bölgeye areola bölgesi denmektedir. Bu yöntemde söz konusu bölgeye bir kesi atılır ve genellikle bu kesi areolanın alt yarısının etrafından gerçekleştirilir.

Ancak eğer meme dikleştirme ameliyatı yapılacaksa söz konusu bölgeden aşağıya bir çizgi şeklinde inen başka bir kesi daha atılabilmektedir. Areola çevresindeki kesikler silikon protezleri yerleştirmede kolaylık sağlamakta ve bölge koyu renkli olduğu için de izin görülme ihtimali neredeyse sıfırlanmaktadır.

KOL ALTI

Özellikle memede herhangi bir iz kalmasını istemeyen hastaların en tercih ettiği yöntem kol altından silikon protezlerin yerleştirilmesidir.

Ancak memede görülmeyecek olan bu kesi silikleşse bile koltuk altında görünebilecek bir ize neden olacaktır. Aynı zamanda kesi bölgesinin uzakta olması nedeniyle silikon protezlerin yerleştirilmesi de o kadar zor olmaktadır.

5 / 5. 1