Meme Revizyon Ameliyatının Faydaları
5
(1)

Meme estetiği olmaya karar verdiğinizde, bunun sizin için doğru bir hareket olduğuna emindiniz. İlk önce yeni görünüşünüzden memnun kalmış olabilirsiniz. Bununla birlikte, yıllar içinde oluşan değişiklikler bu estetik ameliyatınızı tekrar gözden geçirmene neden olabilir.

Göğüslerinizden artık memnun değilseniz veya meme büyütme ameliyatından sonra bazı sorunlarla uğraşıyorsanız, meme revizyon ameliyatı sizin için doğru bir cevap olabilir.

Göğüs implantları ile herhangi bir komplikasyon yaşamanız daima olasıdır. Kapsüler kontraktür, implantların etrafında yara dokusunun oluştuğu ve bunları doğal olmayan bir konuma getirdiği yaygın bir sorundur. İmplantlarınız sızdırma yapabilir.

Enfeksiyon veya diğer sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İmplantlarınızla ilgili problemler ortaya çıktığında, problemi düzeltmek için göğüs revizyonu ameliyatını tercih edebilirsiniz.

Yıllar geçtikçe vücudunuz değişecektir. Kilo alabilir veya kilo verebilirsiniz. Hormonal dalgalanmalar cildi sıkıştırabilir. Göğüsleriniz sarkmaya başlayabilir. Bu değişikliklerle göğüsleriniz farklı görünecektir.

Meme revizyon ameliyatı, vücudunuzun zamanla geldiği durumdan memnun olmadığınız taktirde tercih edilebilecek bir seçenektir. Göğüslerinizin boyutundan hoşlanmıyorsanız, meme revizyon ameliyatı için cerrahınıza başvurabilirsiniz.

Göğüslerinizin büyük olmasından hoşlanmadığınıza karar verebilirsiniz. Bu durumda, göğüsleriniz küçültülebilir. Göğsünüzün yeterince büyük olmadığını düşünüyorsanız, görmek istediğiniz sonuçlara ulaşmak için daha büyük implantları tercih edebilirsiniz.

Göğüsleriniz doğal görünmüyorsa, sızıntı sorunu yaşıyorsanız ya da implantlarınız sizi rahatsız ediyorsa şimdi sorunu çözmek için ideal zaman olabilir.

Meme revizyonu ameliyatı, orijinal uygulama başarılı olmadığında veya sonuçların değiştirilmesi istendiğinde gerçekleştirilebilmektedir.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323684

5 / 5. 1