P Shot
3
(36)

Erkekler de çeşitli nedenlere bağlı olarak cinsel iktidarsızlık ve cinsel organda sertleşme gibi problemler yaşanabilir.

Kişiyi psikolojik olarak oldukça yoran bu durumlar çiftler arasında da istenmeyen durumlara sebebiyet verebiliyor. Ancak bu istenmeyen durumların önüne geçmek ve istenilen bir cinsel yaşama kavuşmak için gerekli tedavi uygulamaları mevcuttur.

Kişilerin bu tür problemlerini çözüme kavuşturmak amacıyla da kalıcı ve etkili bir tedavi olması nedeniyle de P shot uygulaması oldukça tercih edilen bir işlemdir. Kalıcı  ve etkili olmasının yanında doğal bir yöntem olması da tedaviyi cazip hale getiren bir başka unsur olarak öne çıkıyor.  

P shot diğer adıyla priapusshot olarak da bilinir. Bu yazımızın içeriğinde P shot nedir, nasıl yapılır, yaptıranlar nelere dikkat etmelidir? gibi soruların cevaplarını genel itibariyle sizlerle paylaşacağız.

P Shot Nedir?

P shot erkek cinsel organının enjeksiyon uygulanması sayesinde işlevini arttırmaya yönelik yapılan bir işlemdir. En basit tabiriyle bu şekilde ifade edebiliriz. Bu işleme priapussshot ya da p-shot adı veriliyor.

Bu adın verilmesinin sebebi de eski yunan güç tanrısının bu adı taşımasından kaynaklanmaktadır. Buradan çağrışım yapılmıştır. Erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlık ve sertleşme problemlerini tedavi etmek amacıyla uygulanır.

P shot erkek cinsel organına PRP denilen bir kök hücre tedavisi ile hastanın kendi kanından elde edilen onarıcı özellik taşıyan trombositlerin laboratuvar ortamında elde edilmesiyle uygulanır.

P shot tedavi uygulaması kan akışını arttırarak, cinsel performansı arttırmaya ve sertleşme problemi sorunlarının ortadan kalmasını sağlar.

Kişi P Shot tedavi uygulaması sonrası hastanın penisinde büyüme meydana gelir. Ek olarak penis eğriliği problemi de çözülür. Cinsel ilişkiden aldığı haz da artar. 

Bu uygulama esnasında kişinin vücudun kendine ait iyileştirici ve canlandırıcı imkânlarından yararlanılmış olur. Koldan az miktarda alınan kan daha sonra plazmanın toplandığı bir santrifüje yerleştirilir. Elde edilen plazmayı penise enjekte ettiğimiz zaman dokuların onarımı söz konusu olmaktadır.

P-shot tedavisi penisin işlevinden memnun olmayan ve cinsel performansı arttırmak isteyen kişiler için uygulanır. Hastaların bu şikayetlerden biri ile başvurmaları tedavinin uygulanması açsından yeterli bir sebep olarak görülür.

Yapılan muayene ve gerekli kontrollerin ardından hastalık fizyolojik bir hastalıktan kaynaklanmıyor ise, bu yöntem sayesinde istediğiniz cinsel hayata kavuşmanız mümkün hale gelecektir.

P Shot Nasıl Yapılır?

Erkeklerdeki cinsel iktidarsızlık ve sertleşme sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla uygulanan P shot tedavisi, toplamda 3 seans olacak şekilde iki günde bir uygulanır. 3 , 6 ve 12. aylarda tek doz şekilde uygulanması tedavi verimliliğini arttırması açısından önemlidir.

Bu tedavi uygulanırken toplamda 30-45 dakika arası bir süre almaktadır. İşlem öncesi uyuşturucu kremler kullanılarak lokal anestezi uygulanmış olur.

Hasta bu sayede işlem aşamasında hiçbir şekilde ağrı, sızı hissetmez. Hasta işlemin ardında evine dönebilir ve günlük yaşantısına devam edebilir. İşlemin ardından cinse ilişkiye girmesinde bir sakınca yoktur. Yapılan tedavinin etkisi işlemden 7-10 gün sonra etki etmeye başlar.

Tam bir etki göstermesi ise 3 aylık bir süreyi bulabilir. Başarılı bir tedavi sonrası işlemden alınan verim ve fayda kalıcı olmaktadır.

Kişi tedavinin ardından günlük hayatına dönebilir, gündelik işlerini yapabilir ve cinsel ilişkiye de girebilir. PRP tedavisi, tedaviye başlanmasını takiben yaklaşık olarak bir hafta sonra etkisini göstermeye başlayacaktır ve tam bir etki göstermesi için 3 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç vardır.

Tedaviden görülen fayda ve alın verim kalıcı olması nedeniyle de tedaviyi oldukça cazip hale getirmektedir.

P Shot Tedavisi Neden Yapılır?

Erkeklerde yaşanan cinsel problemlerden biri olan sertleşme sorunlarının tedavi edilmesine katkı sunmak üzere tercih edilmektedir. Penise PRP adı verilen tedavinin uygulanmasını temsil eder.

Hastanın kendi kanı kullanılarak Trombosit hücreleri ayrıştırılır. Bu hücreler kök hücre tedavisiyle birlikte hastaya uygulanmaktadır. P Shot tedavisi tamamen bu kök hücre naklini ifade etmektedir. Dışarıdan herhangi bir ek madde alınmamaktadır.

P Shot tedavisiyle kan akışı yükseltilebilmekte ve sertleşme problemlerini giderebilmektedir. Ayrıca P Shot tedavisiyle uygulamadan sonra penis boyunda büyüme gerçekleşmektedir.

Aynı zamanda penis eğriliği problemlerinde de tercih edilen bir yöntemdir. Cinsel aktiviteden alınan hazzın arttırılmasında da yardımcıdır.

P Shot Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli ?

PRP tedavisi kişini kendisinden alınan kan ile uygulanan bir tedavi olduğu için yan etkisi bulunmayan bir işlemdir. Fakat yine de PRP tedavisi olmak isteyen hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Hastalar tedavinin ardından bir gün boyunca anti-inflamatuar türü ağrı kesici ve ödem giderici ilaçlar kullanmamalıdır.  Kan sulandırıcı ilaç kullananlar da ilacı bıraktıktan beş gün sonra tedavi edilir.

Ayrıca enfeksiyonu olan hastaların da antibiyotik ile tedavi edildikten sonra PRP tedavisi uygulanır. Endişe etmeye gerek duyulmayan bu yöntem ile hasta herhangi bir acı, ağrı sızı hissetmez. 

P Shot  Fiyatı Nasıl Belirlenir?

P shot, cinsellik sorunu yaşayan erkeklerin iktidarsızlık ve sertleşme gibi sorunlar karşısında tercih edebileceği bir estetik müdahaledir. P shot fiyatlarını belirleyen bazı etmenler vardır;

  • İşlemi yapacak doktorun tecrübesi fiyatlarda etkilidir. Cinsel estetik operasyonlarda başarı oranı yüksek ve tanınmış doktorlar daha fazla tercih edilir.  Bu yüzden bu doktorlar daha yüksek ücretlerle çalışabilirler.
  • P shot tedavisinin yapılacağı merkez de fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Her sağlık kuruluşu farklı fiyat politikası belirler.
  • P shot işleminin fiyatları işlem sonrasında hastanede kalma sürenize bağlı olarak da değişecektir.
  • P shot estetik işlemiyle birlikte farklı uygulamalar da tercih edebilirsiniz. Birlikte yapılan müdahalelerin sayısı arttıkça fiyat daha da yükselecektir. 
  • P shot birden fazla seansta yapılan bir uygulamadır. İşlemin seans sayısı da fiyatlarda belirleyici olacaktır.

P shot operasyonu için fiyat teklifi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ya da İstanbul Fulya’daki kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.dnamagazine.com.au/the-better-way-to-a-bigger-bulge-the-p-shot/

https://www.healthline.com/health/mens-health/p-shot

3 / 5. 36

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir