Özellikle sosyal mecralarda ve birtakım reklam içeriklerinde penis büyütmeyi vaat eden birtakım bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Peki, penis büyütmek için bitkisel yöntemler çözüm mü?

Penis büyütmeyi vaat eden bitki içerikli kremler, çaylar, jeller ve tabletler satıldığını mutlaka duymuşsunuzdur. Bunların ünlü doktorların veya ünlü kişilerin önerdiklerini ya da araştırmalar sonucunda işe yaradıklarından bahsedenler bile vardır. 

Penis büyütmek için sunulan bu tür bitkisel yöntemler tamamen asılsızdır. Kesinlikle gerçeği hiçbir şekilde yansıtmayan ürünlerdir ve penisi bu ürünleri kullanarak büyütmek mümkün değildir.

Penis büyütmek yalnızca ve yalnızca cerrahi müdahale ile mümkündür. Bunun dışında hiçbir uygulama doğal da olsa bitkisel de olsa penisin büyümesine katkı sağlayamaz. 

O nedenle bu tür kişilerin sizin duygularınızı sömürmesine ve yalanlarına alet olmamalısınız. Eğer penisinizin boyutları ile ilgili problem yaşıyorsanız bir hekime danışmanız en doğru yoldur.

Hekiminiz size şikayetiniz doğrultusunda 20 dakika süren hızlı operasyonlar ile yardımcı olabilir. Hem penis boyunuz ile ilgili şikayetlerinizi hem de penis kalınlığı ile ilgili şikayetinizi estetik cerrahlara danışarak çözebilirsiniz.

Penis Büyütme Operasyonu Nedir?

Penis büyütme operasyonları estetik cerrahlar tarafından ameliyathane ortamında yapılan 20 dakikalık yağ transferi operasyonudur.

Operasyon öncesinde hastanın tamamen kendi vücudundan elde edilen yağlar dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır. Hasta birer eğer kilolu bir birey ise bel, göbek gibi yerlerden; zayıf bir birey ise popo kısmından alınan yağ dokusu penisi büyütmede kullanılır.

Buralardan alınan yağlar kişinin penisini kalınlaştırmada kullanılır. 

Penisin boyundan rahatsızlık duyuluyor ve buradan da büyütme sağlanmak isteniyorsa aynı operasyonun içerisinde hekim bunu da yapabilir. Uygulamada kök kısımdan 3 – 5 cm’lik bir uzama sağlanır.

Penis Büyütme Operasyonu Sonrası Nelerle Karşılaşılabilir?

Hastalar genellikle bu işlemlerden sonra kendilerinde ereksiyon problemi, haz kaybı, his kaybı ve duyu kaybı gibi problemlerin oluşabileceğinden endişe duyarlar.

Peniste his kaybı ve ereksiyon sorunlarını yaşamak için kişinin damarlarına ve sinirlerine dokunmak gerek. Ancak penis büyütme operasyonunda penisin yalnızca cilt altı dokusuna yağ ekleme işlemi yapılmaktadır.

Bu dokulara herhangi bir şekilde dokunulmamaktadır. Bu nedenle hastaların endişelenmesi yersizdir.

Penis büyütme operasyonu sonrası karşılaşılabilecek nadir durumlardan biri enfeksiyondur. Operasyondan 1 hafta sonra penisin kızarması ve ağrıması bu durumun belirtileridir. Bunun ardından antibiyotik kullanımı ile durum giderilmektedir.

Penis büyütme operasyonu sonrası yaşanabilecek başka bir durum da nadiren penisten sarı akıntı gelmesidir. Bu eklenen yağın hızlı emildiğini ve penisin dokularının daha hızlı toparlandığını göstermektedir.

Operasyon sonrasında şayet kişi durumdan memnun kalmazsa işlemi tekrarlamak ya da geri almak isterse bu da mümkündür. Operasyondan sonra 6 ayı tamamlayan hastalarda yeniden işlemi tekrarlamak ve işlemi geri almak mümkündür. 

Penis Büyütme Operasyonunda Nasıl Bir Anestezi Yöntemi Kullanılır?

Penis büyütme operasyonları kısa süreli işlemlerdir. Uzun uzadıya yapılan zorlu ameliyatlar değildir. İster boydan uzatma ister enine kalınlaştırma işlemi ister her ikisi yapılmak istensin genelde 30 dakikadan fazla zaman almamaktadır.

  • Bu nedenle işlemde genel anestezinin tercih edildiği nadirdir. Yağ transferi tekniğinden farklı teknikler kullanıldığında daha sık tercih edilmektedir.
  • Yağ transferi tekniği ile kısa süren penis büyütme operasyonu sedasyon anestezisinin etkisi altında yapılır.
  • Bu anestezi türünün hastanın uyanma süreci bakımından kolaylık sağladığı gözlemlenmektedir. Hasta operasyondan yaklaşık 1 saat 30 dakika sonra taburcu olabilmektedir.
  • Operasyondan 1 saat sonra rahatlıkla yeme içme eylemini gerçekleştirebilmektedir.
  • Genel anestezinin ise uyandırılma süreci biraz daha meşakkatlidir.

Penis Büyütme İçin Bitkisel Çözüm Yoktur

Bitkisel olarak sunulan ürünlerin, sağlığınız bakımından hiçbir riski olmadığı düşüncesi doğru değildir. Bitkisel olduğu iddia edilen ürünlerin büyük kısmının sağlık bakanlığı tarafından onayı yoktur.

Gıda takviyesi, bitkisel krem gibi isimlerle satılan bu ürünlerin ne tür yan etkileri olacağını bilemezsiniz. Bu nedenle size uzmanlar tarafından önerilmemiş hiçbir maddeyi kullanmayınız.

Organik veya bitkisel olması ürünün yan etkisi olmayacağı anlamına gelmez. Bazı bitkilerin, ticari forma sahip olmasa dahi sağlığınıza olumsuz etkileri olabilir.

Ticari ambalaja dönüşürken bu ürünlere pek çok eklenti yapılacağından daha büyük riskler söz konusu olabilir. Bu nedenle ürünleri kullanmadan önce hekime başvurunuz.

Kaynakça: Oderda, M., & Gontero, P. (2011). Non‐invasive methods of penile lengthening: fact or fiction?. BJU international, 107(8), 1278-1282.