penis büyütme
5
(1)

Penis büyüklüğü tartışması toplumların algılarında uzun zamandır yatan bir algıdır. İdeal penis boyunun ne kadar olması gerektiği yönünde de farklı görüşler ortaya atılmaktadır.

Cinsel hayatın başarılı bir şekilde inşa edilmesinde penis boyutunun çok büyük bir yer kapladığını söyleyemeyiz. Lakin psikolojik olarak oluşabilecek zayıflığı ortadan kaldıracağı için penis büyütme işlemleri çoğu zaman olumlu olarak karşılık bulur.

İşte penis büyütme işlemleri hakkında merak ettiğiniz soruların cevabı.

Penis Büyütme Nedir?

İnsan penisinin boyutunu arttırma işlemine penis büyütme denir. Bu işlem fiziksel yollarla olabileceği gibi cerrahi müdahaleler ile de gerçekleşebilir.

Bu konuda son yıllarda büyük bir pazarın oluştuğunu söyleyebiliriz. Özellikle televizyonda veya internette karşımıza çoğu zaman bitkisel takviye adı altında birçok ilaç çıkıyor. Bu bitkisel formüller ereksiyonu güçlendirse de penis boyutunda bir artış meydana getirmez.

Yine bu ürünler gibi toplum içinde kendiliğinden oluşmuş bazı fikir ve yöntemlerde yok değil. Özellikle sahte doktorlar tarafından önerilen ve doğruluğu kanıtlanmamış bu yöntemler cinsel hayat üzerinde kalıcı etkiler yaratabilir. Bu yüzden önceliğiniz uzman görüşü almak olsun.

Bu konuda aslında yapılan araştırmalar gösteriyor ki penis büyütme işlemi için doktorlara başvuran kişiler zaten ortalama penis boyutuna sahip.

Nedir ortalama penis boyutu? Ülkemizde 14 santimetredir. Bu boyutta veya buna yakın bir ölçüde olsa da oluşan algılar penis boyutu üzerinde insanları düşüncelere sevk etmektedir.

En basitinden pornografik içerikleri gösterebiliriz. Bilinçaltımızda büyük penisin ilişkide daha başarılı olmayı sağladığı algısını oluşturan mitler arasında başı çekiyorlar diyebiliriz. Veya karşımıza çıkan reklamlar.

Penis Büyütme İçin Cerrahi Yöntemler

Penis büyütme konusunda cerrahi yöntemlere başvurmanız toplum içinden çıkan yöntemlere başvurmanızdan daha sağlıklı olacaktır. Tabi ki cerrahi yöntemlerden önce uzman bir doktor tavsiyesi almanız ve muayene olmanız gerekecektir.

Doktorlar genellikle bu tarz ameliyatları gerçekleştirmekten kaçınırlar. Çünkü ideal penis boyutuna sahip bireyler dahi zihninde oluşan büyük penis algısı sebebiyle operasyon isteğinde bulunabilir. Bu yüzden öncesinde uzman bir doktor ile süreci konuşmanız daha sağlıklı olacaktır.

Bununla birlikte piyasa da dolaşan bitkisel ürün altında ki ilaçlardan uzak durulması da yine tavsiye edilmektedir. Bu tarz pazarlama ürünleri para getirisi amaçlı piyasa sürülmektedir.

Evet, ereksiyonu güçlendirebilir, doğal takviye edici taşıyanlar ilişkide ki hazzı arttırabilir ancak penis boyutu konusunda sizlere yardımcı olamayacaktır. Bu konuda en kesin yöntem penis büyütme ameliyatı olarak bilinmektedir.

Penis Büyütmede Fiziksel Yöntemler

Penis büyütme ameliyatı dediğimiz gibi doktorlar tarafından risk gözetilerek yapılmayabilir. Bu durumlarda fiziksel yöntemler penis büyütme işlemi için denenebilir. Bunların başında penis büyütme pompası geliyor.

Pompalama yöntemi penis pompası olarak adlandırılan kapsül ile gerçekleşmektedir. Genişleyen ve penise kan çeken bir sistemi oluşturan kapsül yanlış kullanımı durumunda cinsel hayat üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir.

Doğru yöntemle kullanıldığında ereksiyon bozukluğunu giderebilen penis pompası yanlış kullanıldığında ise tam aksine ereksiyon bozukluklarına yol açabilmektedir.

Bir diğer fiziksel yöntem ise çekiş yöntemidir. Penis boyutunu arttırmak için penisi çeken aletler kullanılan yöntem cerrahi olmayan yöntemler arasındadır ve işe yarayıp yaramadığı konusunda araştırmalar devam etmektedir.

Son yöntem ise süngerimsi doku gerdirmesi. Penis tabanı olan kasıktan penis ucuna kadar olan kısmın masaj yaparmış gibi okşanması ile gerçekleşen tekniğin kökeni antik tarihe kadar dayanmaktadır. Biyolojik olarak bir zararı kanıtlanmasa da anedotsal olarak bir başarı yakalandığı söylenmektedir.

Yine de çoğu kesime göre işe yaramayan bir tekniktir. Ve aşırı yapılması durumunda penis de şekil bozukluğu, duyarsızlık ve yaralanma gibi sonuçlar meydana getirebildiği söylenir.

Penis Büyütmede Cerrahi Yöntem Dışındaki Seçeneklerin Riskleri

Son zamanlarda penis büyütme işlemi konusunda pek çok ürünün reklamlı yapılıyor. Bitkisel ilaçlardan tutun farklı kimyasallara kadar penis büyüten ilaçlar karşımıza çıkıyor. Ve bunların yanında fiziksel yöntemlerin yanlış kullanılması da var tabi.

Peki, bu yöntemlerin riskleri hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz. İşte penis büyütmede cerrahi yöntem dışındaki seçeneklerin riskleri.

  • Öncelikle güvenilirliği olmayan site veya firmalardan alacağınız kimyasallar çok büyük bir tehlikedir. Yasal olmayan bazı ürünler penisin işlevinde ve vücutta kalıcı sağlık sorunları oluşturabilir.
  • Yine yasal olmayan ilaç ve kimyasallara başvurmak sağlık açısı bir yana dursun adli olarak başınızın ağrımasına sebep olabilir.
  • Penis büyütme konusunda fiziki yöntemlerde yanlış anlaşıldığında ve yanlış uygulandığında bedende kalıcı hasarlara yol açabilir. Penis kırılması, ilişkide haz kaybı, ereksiyon problemleri gibi hassas sorunlar bu yöntemlerin yanlış kullanılması sonucu ortaya çıkabilir.

Bu yüzden önceliğiniz uzman tavsiyesi olarak cerrahi operasyonun gerçekleştirilmesi olmalı. En kalıcı ve sağlık açısından zararı olmayan yöntemler cerrahi yöntemlerdir.

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir