Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2022

Estetik cerrahi , kadınların görünümünü ve güzelliğini değiştirmek için kullanılmış olsa bile,  erkekler için de yapılabilecek işlemlerin varlığı unutulmamalıdır. Erkekler için penis büyütme ameliyatı ile  penis boyu uzatma ve penis kalınlaştırma mümkündür.

Penis büyütme ameliyatı ; son yıllarda erkeklerin tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Fizyolojik olarak erektil bir penis 11 ile 17 cm arasındadır ve bunun nedeni bir kadının vajinasının aynı uzunluğa sahip olmasıdır.

Penis büyütme ameliyatı ilk olarak hastanın iyi bir aday olması gerektiği anlamına gelir, çünkü bu estetik bir ameliyattır, işlevsel değil. Herhangi bir cinsel performans artırılamaz veya azaltılamaz.

Ereksiyon haricinde küçük bir penise sahip olan kişilerde soyunma odası sendromu vardır ve bir spor salonuna veya yüzme havuzuna gittiklerinde soyunmak zorunda kaldıklarında utangaç olabilirler.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, penis görünümünü değiştirmek isteyen bu hastalar için penis büyütme ameliyatı iyi bir seçenektir.

Penis büyütmek için başvurulan büyütme egzersizleri, ilaçları ve diğer bilimum yöntemin fayda etmediğini fark eden kişiler tarafından son yıllarda en sık tercih edilen işlemlerden biridir ve ameliyatsız ya da cerrahi olarak gerçekleştirilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları için;

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Video Anlatımlar

 

 

Youtube kanalını ziyaret ederek penis büyütme ve kalınlaştırma video anlatımlarını inceleyebilir, merak edilen penis büyütme teknikleri ile ilgili açıklamaları dinleyebilirsiniz.

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Teknikleri

Tedavi Detayları
Operasyon: Penis Büyütme Ameliyatı
Operasyon Süresi: 1-2 Saat
Hastanede Kalma: Aynı Gün Taburcu
Anestezi: Genel Anestezi
İyileşme Zamanı: 3 Gün
İşe Dönüş: 5 Gün

Erkekler için en önemli sorunlardan bir tanesi penis boyu, uzunluğu, kalınlığı ve işlevselliğidir. Günümüzde erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozukluklarından, boyut sorunlarından, inceliklerden, eğriliklerden şikayetçi olabilmekte ve bu nedenle penis  ameliyatını tercih etmektedirler.

Bu ameliyatın amacı penis boyunu uzatmaktır. Ameliyatın temelini penisi pubik kemiğe bağlayan ligamanların kesilerek, penisin serbest bırakması oluşturur.

Bununla birlikte, kasık bölgesine yapılan liposuction(yağ emme), penis ve skrotum arasındaki cildin düzeltilmesi (penoskrotal plasti) ve penis başına yapılacak dolgu işlemleri elde edilecek sonucu olumlu yönde etkilemektedir.

Penis uzatma ameliyatlarının büyük kısmında eş zamanlı olarak yağ greftleri ile penis kalınlaştırma işlemi de yapılmaktadır.

 • Süspansör Ligamanın Kesilmesi

Süspansör ligaman, penisin vücut içinde kalan kısmını, leğen kemiğine bağlayan bir yapıdır. Penis boyunun %50 si vücut içerisinde bulunmaktadır.

Süspansör ligamanın kesilmesi  bu kısımın serbestleşmesini sağlar. Serbest kalan kısım sayesinde dışarıda görünen penis boyunda uzama elde edilir. Anatomik varyasyonlar belirleyici olmakla birlikte, bu ligamanın kesilmesi ile 2-5 cm arasında bir uzama elde edilebilir.

Teknik olarak, penisin süspansör ligamanını kesme ve serbestleştirme basit ancak deneyim gerektiren bir işlemdir.

Bununla birlikte ameliyat sırasında penisi kanlandıran damarların ve penisi erekte eden sinirlerin hasar görmemesi için Fraksiyonel CO2 lazer kullanımı gerekmektedir.  Lazer ile yapılan ameliyatlarda kanama hiç olmamakta, iyileşme ise çok daha hızlı şekilde sağlanmaktadır.

Süspansör ligaman kesilmesinden sonra elde edilen uzamanın sağlıklı hale getirilmesi son derece önemlidir.

Zira iyileşme safhasında penisin tekrar aynı kemiğe yapışması ihtimali vardır. Bu ihtimal göz önüne alınarak; ameliyattan 6 hafta sonra 3 ay kadar süreyle penis uzatıcı gerici aletlerin kullanımı önerilmektedir.

Bu cihazlar penisi kontrollü şeklide gerebilen cihazlardır. İnternette satılan ve penis boyunu uzattığı iddia edilen bu cihazların tek başlarına bir işe yaramaması ancak ameliyatla penis boyu uzatmadan sonra tedavi amaçlı kullanılmalıdır.

Penis boyu uzatma ameliyatı, 1 saat süren bir ameliyattır. genel anestezi altında yapılması tercih edilir ve hasta aynı gün taburcu olabilir.

Ameliyat sonrası ilk 5 gün penis sargıda kalır. 6 hafta süreyle cinsel perhiz (mastürbasyon dahil) uygulanmalı ve sonrasında 3 ay süreyle penis uzatıcı cihazlar düzenli kullanılmalıdır.

 • Supra-pubik V-Y Plasti

Supra-pubik V-Y Plasti, erkek cinsel organı büyütme ameliyatının önemli bir aşamasıdır. Penis uzamasına destek olacak şekilde pubisteki cilt ilerletmesini sağlar. Bu bölgede ameliyat sonrası ters Y harfi şeklinde bir dikiş izi görülür. Bu iz birkaç ay içerisinde tamamen kaybolur.

 • Suprapubik liposuction

Özellikle orta yaşlı erkeklerde penis kökünün üzerindeki pubik bölge yağlanır ve bazen gömülü penis durumuna neden olur. Pubik bölgenin yağlanması, mevcut penis boyunun daha kısa görülmesi ve hissedilmesine neden olur.

Penis uzatma operasyonu sırasında bu bölgeye yapılacak etkili bir liposuction ile yağ dokunun kalınlığına göre 1-1,5 cm arasında ameliyatla penis büyümesi sağlanır.

 • Peno-skrotal Plasti

Bazı erkeklerde penis ile skrotumun (yumurtalık) birleşimi anormaldir. Torba derisi penisin ortasına yapışıktır ve hindi boynu denilen bir görünüm oluşturur.

Bu durum görsel olarak penis boyunun kısa algılanmasına neden olur. Buradaki cildin düzeltilmesi ile son derece tatmin edici bir uzama algısı elde edilir.

Tüm vücutta olduğu gibi bildiğimiz en güvenilir dolgu maddesi bizzat kişinin kendi dokularından elde edilen yağ grefttidir.

Sentetik dolgu malzemeleri emilebilir  ancak yan etki oluşturma ve alerjik reaksiyon potansiyeli bulunduğundan erkek cinsel organı büyütmek amacıyla çok fazla tercih edilmezler.

Yağ doku enjeksiyonları doğası gereği yeni aktarıldıkları ortamda bir miktar erime ve volüm kaybına uğrarlar. Bu durum son derece doğaldır. Ancak enjekte edilen hacmin yaklaşık %60 oranında devamlılığının olduğunu söyleyebiliriz.

Yağ doku enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma işlemi çoğu zaman penis büyütme ile birlikte yapılır ve bu işlem daha iyi bir sonuç elde etmek için 6 ay sonra tekrarlanabilir.

Yağ doku enjeksiyonu ile penis çevresinde 1,5-2 cm kalınlaşma rahatlıkla sağlanabilir.

PENİS BÜYÜTME AMELİYATI FİYATLARI

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı  Sonrası Süreç

Penis büyütme ameliyatı olanlar ne kadar dikkatli davranırsanız iyileşme süreci o kadar erken olacaktır. Ameliyattan sonra doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

Doktor tavsiyelerine uymazsanız ya da istenmeyen bir sonuçla karşılaşırsanız doktorunuza başvurabilirsiniz. Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında;

 • Bakım

Penis büyütme operasyonu sonrasında doktorunuz penisinizi saracaktır. Sargılara iyi bakmanız gerekiyor. Sargılar  birkaç gün sonra çıkarılmaktadır.

Ameliyat sonrasında ilk günlerde hekiminize muayene için gitmelisiniz. Doktorlar 1 ay cinsel perhiz verecektir. Buna da mutlaka dikkat etmelisiniz.

 • Beslenme 

Ameliyat sonrasında beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Bu süreçte iyileşmeyi hızlandırabilmek adına sağlıklı ve dengeli beslenmelisiniz.  Bedeniniz güçsüz düşeceği için size güç verecek besinler tüketin.  Penisinizin normale dönmeye başladığı süreçte diyet programı uygulayabilirsiniz.

Ayrıca beslenme sürecinde  kolay sindirilecek ve size rahatsızlık vermeyecek gıdalar tercih edin. Çok aşırı sıvı tüketmekten kaçının. Ayrıca bir süre katı gıdalardan da uzak durun.  Beslenme için doktorunuzun tavsiyelerine uyun.

 • Penis Büyütme Ameliyatı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Penis büyütme operasyonu sonrası ilk 10 gün duş  almamanız tavsiye ediliyor. Penisteki sargı sürecinde bu bölgeye su değdirmeyin.  Sıcak ve soğuk su temasından kaçının.  Ortalama 1 ay boyunca cinsel ilişkiye girmekten kaçınmalısınız.

 • Solaryum

Bronzlaşma hem erkekler hem de kadınlar için önemlidir. Ancak penis büyütme ameliyatlarından sonra çok da sağlıklı olduğu söylenemez.  Bu yüzden ameliyatın yapıldığı tarihten itibaren en az 10 gün boyunca solaryuma girmemelisiniz.

İyileşme sürecine göre bu süre değişebilir. Cildinizin hassas olduğu dönemlerde iyileşme sürecinizi geciktirebilirsiniz. Doktor tavsiyesine de bakarak cildinizin kendini toplamasına izin vermelisiniz.

 • Buhar Banyosu

Cildiniz penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında zayıf düşecektir. Bu yüzden bitkin kalır. Bu aşamada bedeninizi dinlendirecek fırsatı vermelisiniz. Buhar banyosu gibi aşırı sıcak ya da soğuk olacak etkinliklerden 10 gün kadar uzak durmalısınız.

Bu dönemde buhar banyosu gibi uygulamalar enfeksiyon riskini taşır. Bu konularda gerekli bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

 • Güneşlenme 

Ameliyat sonrasında güneş ışığından bir süre uzak durmalısınız. Bu yüzden mümkün olduğu müddetçe 10 gün kadar güneşlenmemelisiniz. Bedeninizin hassas oluşu ve penis bölgesinin de artı bir narin yapısı yoğun güneş ışığı altında bölgede kanama yaratabilir.

Doktorunuz bu konuda sizi yönlendirecek ve  vücudunuzun iyileşme sürecinde iyi gittiğini gördüğünde size güneşlenme konusunda izin verecektir.

 • Fiziki Aktiviteler

Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında günlük hayatınıza kısa süre içinde dönebilirsiniz. Ancak sportif faaliyetler için en az 30 gün beklemelisiniz. 2 hafta sonra hafif spor egzersizlerine doktor onayıyla başlayabilirsiniz.

Ağır bir işte çalışanlar ameliyat sonrası rapor almalıdır. Fitness hareketlerine geçmek isteyenler de 15 gün kadar bekleyecektir.  Bu süreçte yürüyüş ve hafif tempolu koşular gerçekleştirebilirsiniz.  Doktorunuzdan bir program almanızı da öneriyoruz.  

Penis kalınlaştırma ameliyatlarından sonra bedeniniz bir süre çok hassas olduğu için mutlaka özel bir fitness programı uygulamalısınız. Yüzme konusunu merak edenler için kötü bir haber var.

Penis kalınlaştırma işleminden sonra 6 ay kadar beklemeli ve tam iyileşme sonrasında yüzmeye geçiş yapmalısınız.  Yüzme konusu bedeninizi çok yoracağı için doktorunuzun özel dikkat etmenizi isteyeceği alan olacaktır.

2 hafta boyunca dinlendikten sonra hafif sporlarla başlamanız gayet doğaldır. Egzersizlere başladıktan sonra düzenli olarak kontrollerinizi de yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

Operasyondan sonra araç kullanma ya da uçak yolculuğu için en az 1 hafta beklemeniz gerekiyor.  Sargılarınız alındıktan sonra hareket kabiliyetinizi kısa süre içinde geri kazanacaktır

Penis Estetiği Sperme Zarar Verir Mi ?

Penis Estetiği Performansa Zarar Verir Mi ?

 

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar ?

Penis kalınlaştırma ve büyütme ameliyatı fiyatları hakkında net bir rakam vermek yanlış olur. Tercih edeceğiniz operasyona bağlı olacak şekilde operasyon fiyatları değişecektir.

Bunun için operasyondan önce cerrahınızla görüşmeli ve gerekirse bir ön muayeneye gitmelisiniz.  Cerrahınız bilgi aldıktan sonra sizlere bilgi verecektir.

Penis büyütme ameliyatı fiyatlarını belirleyen faktörler;

 • Cerrahın Tecrübesi

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi cerrahın profesyonelliği fiyatları belirleyen ana unsurlardan biridir. Penis kalınlaştırma operasyonlarını yapan cerrahlardan tecrübesi daha fazla olanlar daha yüksek ücretlere işlem yapmaktadır. 

Operasyondan istediğiniz sonucu alabilmek adına tecrübeli bir cerraha başvurmanız çok daha doğru olacaktır.

 • Operasyonun Yapılacak Sağlık Kuruluşu

Penis kalınlaştırma ameliyatları birçok kuruluşta yapılabilmektedir. Bu operasyon cerrahi bir müdahale olduğu için tam donanımlı bir ameliyathane ve son teknoloji cihazlar gerekiyor. 

Operasyonun yapılacağı sağlık kuruluşu da fiyatlar üzerinde etkilidir. Örneğin, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerde işletme farklı olacağı için ameliyat fiyatları değişebilir.

 • Yapılacak Ek İşlemler

Penis kalınlaştırma ameliyatları bazen ek müdahaleler de gerektirebilir. Birçok hasta penis büyütme ve penis kalınlaştırma ameliyatlarını birlikte yaptırmaktadır.

Bu yüzden yapılacak ek işlemler de penis boyu uzatma ameliyatı fiyatına etki etmektedir. Bazı kişiler 6 ay sonunda süreçten memnun olmayıp ek bir işlem daha yapılmasını isteyebilirler. 

Kaynakça: Dillon, B. E., Chama, N. B., & Honig, S. C. (2008). Penile size and penile enlargement surgery: a reviewInternational journal of impotence research20(6), 519-529.