Penis Estetiği Nedir ?
5
(2)

Penis estetiği; hasta tarafından yetersiz görülen ya da normal standartların altında ölçülere sahip penis uzvunun uzatılması ve kalınlaştırılması işlemidir.

Penis boyundan şikayetçi hastalar, Penis uzatma ameliyatı ile penislerini uzatabilmekte; penis kalınlaştırma ameliyatı ile penis kalınlığını arttırabilmektedir.

Penis estetiğinde, uzatma ve kalınlaştırma işlemleri birlikte tercih edilebileceği gibi; tek tek de yaptırılabilir. Vücut içerisindeki penis uzantısının dışarı kaydırılması temeline dayanan penis uzatma operasyonunda, hasta penisi 2-3 santim civarında uzatılabilmektedir.

Penis kalınlaştırma ameliyatında ise; penis çevresine enjekte edilen yağ dokusu sayesinde penis istenilen kalınlığa ulaştırılabilmektedir.

Bunlara ek olarak, gömülü penis sendromu yaşayan aşırı kilo sahibi hastalarda kasık bölgesine liposuction işlemi uygulanarak; penisin yağ gömülü halinden kurtulması ve boyunun uzatılması işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/penis-enlargement-surgery#definition

5 / 5. 2

1 cevap
  1. Tuncay
    Tuncay says:

    selamlar 33 yaşındayım ve penisimde doğuştan gelen bir eğrilik var. şekil düzeltmesiyle birlikte kalınlaştırma ameliyatı olmak istiyorum. iki ameliyatı birlikte yaptırabiliyor muyız yoksa bir süre beklemek mi gerekir?

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir