Ülkelerin ortalama penis boyu birbirinden farklılık arz etmektedir. Her ırkın kendine ait bir anatomik yapısı bulunmaktadır. Antropolojinin alanına giren bu anatomik yapılar farklı coğrafyalarda birbirinden farklı şekilde gelişen bedensel yapıların gözlemlenmesine yol açar.

Ülkelerin ortalama penis boyları da tıpkı diğer organlarda olduğu gibi birbirinden farklı rakamlarla karşımıza çıkmaktadır.

Yapılan en kapsamlı araştırmalardan birinde ülkelerin ortalama penis boyları incelenmiştir. Buna göre 18 cm ile Kongo en büyük penis boyu ortalamasına sahip olan ülke olarak belirlenmiştir.

En kısa penis boyuna sahip olan erkekler de 9.6 cm ile Kuzey Kore erkekleri.

Ülkemizde erkeklerin penis boyu ortalaması da 14 cm olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aynı zamanda da dünyanın penis boyu ortalaması ile aynıdır.

Kıta bazında baktığımız zaman yapılan başka bir araştırmaya göre 16 cm en uzun penis boyuna sahip olan kıta Güney Amerika’dır.

Bu araştırmaya göre de dünya üzerinde erkeklerin yalnızca % 3’ünün 20 cm’den daha uzun penis boyuna sahip olduğunu ortaya koymuştur. Ekstra büyük prezervatif kullanan erkeklerin dünya ortalaması ise % 6’dır.

Peki, penis boylarından herhangi bir nedenle endişe duyanlar ne yapabilir?

Penis Büyütmek Ve Kalınlaştırmak Mümkün Mü?

 Erkeklerde penis boyu ve kalınlığı yaş, genetik özellikler ya da kişinin fiziksel özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ne kalınlık ne de uzunluk doğal yollardan değişmez. Ayrıca kullanılan yöntemler veya bitkisel ürünler de bu durumu değiştirmez.

Penis büyütme ve kalınlaştırma işlemi uzman estetik cerrahlar tarafından yapılan bir işlemdir. Bu operasyonlarda herhangi bir protez kullanılmaz. Hastanın kendi vücudunda bulunan yağları alıp süzerek penise yağ enjeksiyonu işlemi yapılır.

Kişinin kendi dokuları kullanıldığı için herhangi bir risk söz konusu değildir. Ayrıca yapılan bu işlemler uygun koşullarda doğru hekim tarafından hastane ve ya kliniklerde yapılmalıdır. Bu sebeple doğru araştırma yapmak gerekmektedir.

Penis Boyu Uzatma

Penis boyu birçok erkeğin kafasına taktığı bir problemdir. Bu bütün dünya genelinde gözlemlenmektedir. Erkekler arasında rekabete ve içsel endişelere yol açmaktadır.

Türkiye’de cinsel organlar hakkında konuşmak ayıp sayıldığından kişiler bu problemleri hakkında bir hekime görünmeyi de reddederler.

Bazı erkeklerde penis boyunun uzunluğu ile ilgili partnerini korkutma, canını çok yakma gibi problemler gözlemlenirken daha büyük çoğunlukta olan bazı erkeklerde de penis boyunun yeterli olmaması özgüven problemleri yaratmaktadır.

Penis boyunun azlığından şikayetçi olan erkeklerde bu problemi gidermek günümüz teknolojisinde oldukça kolaydır. Üstelik bu işlem uygulanırken herhangi bir cinsel problem de ortaya çıkmamaktadır.

Cinsellik sırasında ereksiyon kaybı ve hissizleşme yaşama korkusu penis boyundan şikayetçi olan erkekleri penis cerrahisinden uzak tutmaktadır. Ancak bu kişiler büyük ölçüde yanılmaktadır.

Çünkü penis cerrahisinde yapılan işlem ne olursa olsun kişinin:

  • Sinir dokularına müdahale edilmez.
  • Kan damarlarına zarar verilmez.
  • Kas dokusuna herhangi bir müdahalede bulunulmaz.

Bu durumda kişide ereksiyon problemi yaratabilecek veya his kaybına yol açacak herhangi bir durumun gelişmesi mümkün değildir.

Kişilerde yalnızca cilt altı dokusuna yağ ejektesi ve bazı yerlerde yağ alınarak penisin kök kısmından uzatılması mümkündür.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatları Neden Yapılır?

Cinsel yaşam aile hayatını mutlu bir şekilde sürdürebilmek için gereklidir. Bu nedenle estetik cerrahlar bu işlemin yalnızca ”güzel görünmek kaygısı ” ile yapılmadığını ve kişilerin özgüven kazanmasına, aile cinsel yaşamını daha iyi sürdürmesine ve bütün insanlığın temel ihtiyaçlarından olan cinsel hayatın problemsiz olması bakımından öneminin farkındadır.

Bazı durumlarda kişilerde ciddi anlamda psikolojik problemler yaşanabilir. Kişi bu durumu takıntı haline getirebilir ve kendini depresyona, anksiyeteye ve dismorfofobi gibi durumlara sürükleyebilir. Bu durumların yaşanmaması ve önlenebilmesi için penis cerrahisine başvurulabilir. 

Daha ciddi vakalarda penis cerrahisi sonrasında psikoterapi önerilebilmektedir.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis boyu uzatma ameliyatı sırasında genellikle sedasyon anestezisi kullanılmaktadır. Bu operasyon türünde bu anestezinin kullanılması sayesinde hastada hiçbir şekilde acı ve ağrı hissi duyulmadan yaklaşık 20 dakikada tüm sorunlar çözüme kavuşturulur.

Penis boyu uzatma ameliyatı öncesinde hastanın kendi vücudundan yağ transferi işlemi için göbek, bel veya popo gibi kısımlardan yağ biriktirilir.

Biriktirilen yağların yararlı kısımları ayrıştırılarak alınır ve operasyon sırasında penisin cilt altına enjekte edilir. Yapılan bu işlem penisin daha dolgun ve kalın görünmesini sağlar.

Sonra hastanın penisinin kök kısmından yağ alınır ve buradaki deri toparlanarak yeniden dikilir. Bu sayede kök kısmından 1 ila 3 cm arasında bir uzama elde edilmektedir. 

Hastada eğer yağlanmış bir vücut varsa 3 cm’den fazla uzama elde edilmesi de mümkündür. Gömülü penislerde bu şekilde uzama sağlanır.

Eklenen bu yağlar için herhangi bir ameliyat kesiği oluşturulmamaktadır. Bu nedenle hastalarda hiçbir şekilde ameliyat geçirildiği anlaşılmaz.

Operasyon sonrasında hasta genel anesteziye göre daha hızlı toparlanır ve 1 saat sonra yemeğini yiyebilir. Kendini iyi hissettiği takdirde hemen tabucu işlemleri yapılır.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Sonrası Dönem

Penis boyu uzatma ameliyatı sonrası dönemde hastalar yeniden kilo vermeye ve vücutlarındaki yağ oranını arttırmamaya dikkat etmelidir.

Dokuların toparlanma süreci de oldukça önemlidir. Hastlara 1 ay boyunca herhangi bir cinsel aktivitede bulunmaması önerilmektedir. Bu sayede cilt altına eklenen yağlar ve yağ alma vb. gibi işlemlerden dolayı dokuların toparlanmasına izin verilmiş olunur.

Dokular toparlandıktan sonra kişi 1 ayın ardından cinsel yaşamına dönebilir. Partneri hiçbir şekilde operasyon geçirdiğini kişi söylemedikçe anlamayacaktır.

Hastaya enjekte edilen yağlar cilt altında bulunan hücreler tarafından bir kısmı yaklaşık 6 ay boyunca emilecektir. 6 ayın sonunda bir kısmı emilir ve bir kısmı sabit şekilde kalır. 

Geriye kalan bu yağ tabakasının oluşturduğu kalınlık hastada ömür boyu kalıcıdır. Ancak penisin boyunun her zaman gömülme ihtimali bulunmaktadır. Kişi bunu önlemek için sağlıklı beslenmelidir. Sağlıklı beslenmeye özen gösterdiği takdirde penisin kök kısmına deri altında yağ depolanmamış olur.

Penis boyu uzatma ameliyatları sonrasında kişinin operasyon geçirdiği ameliyat gününde bile giyinik halde anlaşılmaz. Kişi o günü dinlenerek ertesi günü günlük yaşantısına dönerek dilediğince davranabilir. İşe gitmesinde herhangi bir engel oluşmamaktadır.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Sonucunu Sevmezseniz Ne Olur?

Penis boyu ve kalınlığı konusunda işlem yapılmadan önce hastanın istediği ve hekimin gerçekte nasıl bir görünüm elde edileceği ikisi arasında tartışılır. Bu durumda hastanın tercihlerine yönelik olarak en uygun sonucu elde etmeye tüm hekimler çaba gösterir.

Ancak gerçekçi olmakta fayda vardır. İnternet dünyasında belirtilen 5 cm ve üzeri değerlerde uzama elde etmek hayali bir durumdur. Penis ancak 1 – 3 cm arasında uzatılabilir.

Gömülü penislerde de penisin zaten var olan uzunluğu yalnızca deri altından açığa çıkarılır. Yani penise herhangi bir ekleme yapılarak yeniden dikmek tarzı kesinlikle mümkün olmayan uygulamalardan söz edilemez.

Bu nedenle hastalara elde edilecek sonucun ne olabileceği hekimleri tarafından anlatılır.

Kişi eğer operasyon sonrasında penis boyundan memnun kalmazsa ilk olarak döneme dikkat çekmek gerekir. İlk aylarda penis henüz toparlanmadığı için farklı görünecektir. Hasta ile ömrü boyunca kalacak görünüm bu değildir. Gerçek görünüm en fazla 6 ay kadar sonra ortaya çıkar.

6 ay geçtikten sonra işlem yapılan dokular kendini toparlar ve enjekte edilen yağ dokusunun bir kısmını hücre içine doğru emer. Bu nedenle cüzzi bir miktar küçülme olur.

Kişi bu durumdan rahatsızlık duyabilir. Kişi bazen de eski halindeki penisini geri de isteyebilmektedir ve bu duruma yabancılık çekebilmektedir.

Bu durumlarda işlemi tamamen geri almak da yenilemek de mümkündür. Kesinlikle bu konularda hekiminize danışmaktan çekinmemelisiniz. İşlem 6 ay sonrasında yeniden yapılabilir ve geri alınabilir.