Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları 2022
4.1
(28)

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları son yıllarda en çok merak edilen ve üzerinde durulan konulardan biridir. Bu operasyon gün geçtikçe daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. 

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde Vajina daraltma ameliyatı fiyatları biraz daha yüksek olabilir. Bunun nedeni büyükşehirlerde hem bu operasyonun daha fazla tercih edilmesi hem de bölgede çok daha gelişmiş teknolojilerin kullanılmasıdır. Vajina daraltma ameliyatı fiyatları ne kadar? Bu operasyon için ücretlendirme neye göre belirlenir sizlere bilgi vermek istiyoruz:

 • Vajina daraltma ameliyatı ücreti kişilerin vajinasında nasıl bir yöntem kullanılarak daraltma sağlanacağı ve vajinadaki deformelere göre belirlenir. Kişilerin vajinası üzerinde yapılan son derece önemli ve etkili işlemler vardır. Tüm bunlara göre de fiyatlandırma değişmektedir. 
 • Özel hastane Vajina daraltma ameliyatı ücretleri ise tercih ettiğiniz özel hastane ve doktora göre değişmektedir. Bazı hastanelerde ücretlendirme biraz daha yüksek olabilir. 
 • Devlet hastanelerinde Vajina daraltma ameliyatı fiyatları hastanede bu işlemlerin yapılıp yapılmadığı öğrenildikten sonra ancak belirlenebilir. Her devlet hastanesinde yapılan bir işlem değildir. 
 • Ortalama Vajina daraltma ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak istediğinizde, öncelikle nasıl bir operasyon istediğinize, hangi sağlık kuruluşunda bu işlemi yapmak istediğinize ve sizin vücut yapınıza göre belirlenmektedir. 

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları belirlenirken pek çok önemli detay dikkate alındığı için fiyatlandırmayı belirleyen de birçok etmen vardır. Bu sebeple de sizlere ne yazık ki net bilgi veremiyoruz. Hem yapılacak olan operasyon hakkında bilgi almak hem de fiyatlandırmayı öğrenmek için randevu oluşturabilir ve muayene olabilirsiniz. 

Güncel Vajina daraltma ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak ve alanında uzman doktorlarla görüşmek için iyi bir doktor bulabilirsiniz. Bu doktorla görüşme yaparak merak ettiğiniz detayları öğrenebilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 • Vajina Daraltma Oranı

Vajina daraltma ameliyatı gevşemeye bağlı olarak tercih edilir. Ancak her hastada gevşeme oranı farklı olduğu için yapılacak daraltma ve sıkılaştırma oranı farklıdır. 

Bu süreçte hasta tercihleri de daraltma oranını etkileyebilir. Daraltma oranı fiyatların değişmesine yol açar. Bu oran yüksekse ameliyat uzun sürebilir ve vajina daraltma ameliyatı fiyatları da artabilir.

 • Kullanılacak Yöntem

Vajina daraltmada ameliyatsız yöntem de kullanılabilir. Ancak bazı durumlarda mutlaka cerrahi işlem gerekir. Kullanılacak yöntem de vajina daraltma ameliyatı fiyatlarını etkileyecektir.

 • Doktor Tecrübesi

Vajina daraltma ameliyatı çok önemli bir cerrahi operasyondur. Tam başarılı sonuç alabilmek için doğru cerrah seçilmelidir. Tecrübeli cerrahlar vajina daraltma işleminden daha yüksek başarı oranı sağlayabilir. Ancak tanınmış ve talebin yüksek olduğu cerrahlarda fiyatlar farklı olacaktır.

 • Vajina Daraltma Ameliyatı Tedavi Süreci

Vajina daraltma ameliyatından sonra pansuman, hastanede yatış ve kontroller süreci vardır. Her hasta en az 1-2 gün müşahede altında tutulur. Bu yüzden vajina daraltma ameliyatında doktorunuzun vereceği fiyatta tedavi süreci de etkili olacaktır. Hastanede ne kadar kalırsanız fiyat o oranda artacaktır.

 • Anestezi Şekli

Vajina daraltma ameliyatında genel olarak genel anestezi tercih edilir. Ancak bu operasyon lokal olarak uyuşturmayla da yapılabilir.  Genel anestezi hastanede kalma durumunu uzatır ve bu yüzden iki anestezi şekli arasında fiyat farkı ortaya çıkabilir.

 • Vajina Daraltma Ameliyatı Sırasında Kullanılacak Malzemeler

Vajina daraltma ameliyatında kullanılacak cihazlar ve malzemeler de fiyata etki eder. Malzemenin kaliteli olması, markası ve operasyon sürecindeki cihazlar da vajina daraltma ameliyatı fiyatlarını etkileyecektir.

 • Ödeme Türü

Vajina daraltma işleminde cerrahlar size genelde Dolar ya da Euro üzerinden bir teklif verirler. Döviz değişimleri olduğu için Türk Lirası açısından fiyatlar değişebilir.  Kredi kartına taksit yaptırmak istediğinizde de fiyatlarda değişiklik olabilir.

 • Sağlık Merkezi

Her sağlık merkezinin estetik operasyonlarda fiyat politikası farklıdır. Bu yüzden seçtiğiniz klinik ya da sağlık kurumuna göre fiyat değişik olabilir. 

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Hamilelik ya da farklı sebeplere bağlı olarak vajinada genişleme yaşanabilir. Bu durumda vajina daraltma ameliyatı yaptırarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Vajina daraltma ameliyatında kullanılacak birçok yöntem vardır. Yönteme göre fiyatlar da farklı olabilir. Bu yüzden vajina daraltma ameliyatında tetkikler öncesi fiyat vermek doğru olmaz.

Bu işlem son derece hassas bir cerrahi müdahale olduğundan doktorun tecrübesi de çok önemlidir. Ayrıca sağlık kuruluşunun fiyat politikasına da dikkat etmek gerekir. Vajina daraltma ameliyatı fiyatları yapılacak daraltma işleminin oranına göre de değişecektir.

İstanbul’ da Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul’da vajina daraltma ameliyatı fiyatları ne kadar?” sorusunu merak edip araştırıyor olabilirsiniz fakat bunun cevabı doktora giderek muayene olmaktan geçer. Vajina daraltma ameliyatlarının ücreti yapılacak uygulamanın genişliğine, anestezi yöntemine ve yapılacak diğer ek cerrahi operasyonlara bağlı olarak değişir.

Ayrıca hastane ve klinikte yapılan operasyonlardaki maliyetler de farklılık gösterebilir. Bu işlem cerrahi bir işlem olduğundan dolayı uzman hekimlerin bulunduğu kliniklerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Devlet Hastanesinde Yapılıyor Mu?

Vajina daraltma ameliyatı, vajina kaslarını sıkıştırmak amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Kişinin kendi isteğine bağlı olarak yapıldığı için estetik operasyon sınıfına girmektedir. Devlet hastanelerinde çok az sayıda yapılsa da özellikle özel hastaneler veya kliniklerde yapılmaktadır.

Estetik ameliyat amaçlı olduğu için sigorta kapsamında değildir. Ayrıca devlet hastanelerinde genellikle operasyonu gerçekleştirecek hekimi seçme şansımız yoktur. Hatta bazı devlet hastaneleri bu işlemleri yapmaz.

Bu sebeple ameliyatı olacağımız hastaneyi de yapacak olan hekimi de iyice araştırarak seçmeliyiz. İşlem öncesi ve sonrası doğru hekimi seçmek iyileşme sürecindeki konforu çok etkilemektedir.

Vajina Daraltma Ücretlerini SSK Karşılıyor mu?

Vajina daraltma ameliyatı tamamen kadınların kendi istekleri sonucunda yapılan bir müdahaledir. Bu işlemde temel amaç vajina bölgesine estetik görünüm kazandırmaktır. Bu yüzden de estetik ameliyat sınıfında bir müdahaledir. Bazı devlet hastanelerinde yapılsa da daha çok özel hastaneler ve kliniklerde gerçekleştirilir. Estetik amaçlı bir ameliyat olduğu için vajina daraltma ameliyatları SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Vajina Daraltma Ücretleri Özel Sigorta Kapsamında mıdır?

Özel Sağlık Sigortası tarafından vajina daraltma ameliyatları estetik bir operasyon olduğu için karşılanmaz. Ayrıca sigorta şirketleri tarafından yapılan özel sigortalar da daha çok genel sağlık sorunlarıyla ilgili olduğu için vajina daraltmayı karşılamayabilir. Ancak bazı sigorta şirketlerinde estetik operasyonlar için sigortalar yapılmaktadır. Estetik sigortası yaptırdıysanız belli şartlarda vajina daraltma ameliyatını özel sigortanız karşılayabilir.

Vajina Daraltma Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Vajina daraltma ameliyatları kişiden kişiye değişecek bir müdahaledir. Bu yüzden ameliyata girmeden önce mutlaka doktorunuza görünmeniz gerekiyor. Vajina daraltmada kişiye özel bir tedavi planlandığı için fiyat öğrenebilmek için klinikle görüşmeniz yeterli olmaz. Vajina daraltma ameliyatı fiyatları hakkında net bilgi alabilmeniz için klinikte cerrahınız sizi muayene etmelidir. Muayene sonunda doktorunuz vajina daraltma işlemi için size net bir fiyat verecektir.

Neden Kaç TL Olduğu Yazılmıyor?

Vajina daraltma ameliyatları için hastaların en çok merak ettiği konulardan biri sağlık kuruluşları ya da estetik cerrahlara ait web sitelerinde fiyat verilmemesidir. Vajina daraltma ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlamak Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu yüzden sağlık kuruluşları hiçbir şekilde web sitesi üzerinden size vajina daraltma ameliyatı fiyatı veremez.

Nerede Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı özel hastaneler, tıp merkezleri ve estetik kliniklerde yapılır. Estetik kliniklerde yapılan müdahaleler cerrahların kendi kliniklerinde olur. Devlet hastanelerinde de oranı az olsa da vajina daraltma işlemleri yapılmaktadır. Bunun yanında vajina daraltma ameliyatları araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinde de yapılabilir. Bu müdahale tam teşekküllü bir ameliyathane olan sağlık kuruluşlarında yapılabilir.

Ne Kadar Sürer?

Vajina daraltma ameliyatı birkaç saatte tamamlanan bir cerrahi müdahaledir. Estetik cerrahınız sizi muayene ettikten sonra müdahaleyi yapacağı yöntemi belirler. Ayrıca sizin istediğiniz daraltma miktarına da bakarak operasyon süresi değişebilir. Vajina daraltma operasyonundan sonra hasta 1 gün kontrol altında tutulması amacıyla hastanede kalabilir. Ameliyat sonrasında kısa süre içinde ayağa kalkabilir ve gündelik hayatınıza dönmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

4.1 / 5. 28

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir