Botoks İçin İyi Bir Aday Mıyım?
5
(1)

Benlik saygımızın çoğunun görünüşümüzle bir ilgisi vardır. Kişi görünüşünden memnun değilse kendini ifade etmesi veya sosyal ortamlarda sivrilmesi de o kadar zor olabilir.

Görünüşünüz konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde iş görüşmeleriniz, arkadaş toplantılarınız veya yapmak istediğiniz herhangi bir şey için kendinizde daha fazla cesaret bulabilirsiniz.

Birçok kişinin benlik saygısını en çok etkileyen şey, yaşlanma işaretlerini göstermeye başladıkları zamanlardır. Gözlerinizin çevresindeki kırışıklıklar veya ince çizgiler gibi yaşlanmanın erken belirtileri çoğu zaman kişinin mutsuz hissetmesine neden olabilir.

Bu gibi durumlarda estetik anlamda bir çözüm aranırken, genellikle yanlış seçimler de yapılabilmekte. Herhangi bir işlem yaptırmadan önce mutlaka iyi bir araştırma gereklidir ve seçtiğiniz uygulama için iyi bir aday olup olmadığınızı da belirlemelisiniz.

Yaşlanmanın erken belirtileri için botoks tedavisi oldukça etkili bir yöntemdir ve cerrahi bir işlem olmadığı için güvenle tercih edilebilir.

Gözler ve kaş etrafında dinamik kırışıklıklara ek olarak, botoks için iyi bir aday fiziksel olarak sağlıklı bir kişidir. Diğer yandan iyi bir adayın multipl skleroz veya diğer nöromüsküler hastalıkları yaşamamış olması da önemlidir.

Botoks tedavisi oldukç güvenli ve FDA tarafından onaylanmış olsa da, hamile olan veya hamile kalmayı düşünen kadınlar için iyi bir tedavi seçeneği değildir. Aynı zamanda botoks tedavisi 18 yaşın altındaki bireyler tarafından kullanılmamalıdır.

Botoks cerrahi olmayan oldukça kolay bir tedavi seçeneğidir. Dinamik kırışıklıklara saldırır ve yüzün daha genç görünmesini sağlar. Ancak yine de iyi bir aday olup olmadığınızı belirlemeniz bu açıdan önemlidir.

İlginizi çekebilir:

Botoks Tedavisi Ne Zaman Düşünülmeli?

Botoks Ne Sıklıkla Uygulanmalı?

5 / 5. 1