Botoks Tedavisi Ne Zaman Düşünülmeli?
5
(1)

Botoks tedavisi günümüzde tercih edilen en popüler kozmetik işlemlerden biridir. Çoğu kişi tarafından sıklıkla tercih edilen botoks tedavisi oldukça etkilidir. Ancak çoğu kişi botoks tedavisini ne zaman düşünmesi gerektiğini bilmemekte ve tereddüt yaşamaktadır.

Botoks tedavisinin gerekli görülen bir zamanı bulunmamaktadır. Çünkü her kişinin cildi farklıdır ve kırışıklıklar kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu anlamda botoks tedavisi için en doğru zaman kişinin aynaya baktığında cildindeki kırışıklıklardan mutsuz olduğu andır.

Genel olarak, 20’li yaşlardaki kadın ve erkeklerin botoks tedavisinin gerekli olacağı derecede kırışıklıklarının bulunmaması görülmektedir. Eğer genetik anlamda bu yaşlarda kırışıklıklar göze çarpıyorsa elbette botoks tedavisi etkili olacaktır. Botoks tedavisinin uygun olduğu sorunlar şu şekildedir;

  • Kaz ayakları
  • Derin alın çizgileri
  • Kırışıklıklar
  • Ağız kenarındaki çizgiler
  • Kaş çatma çizgileri
  • Burun kenarlarındaki kırışıklıklar

Botoks tedavisi ciltteki kusurlarda iyileşmeye neden olarak daha estetik bir görünüme kavuşturmaktadır. Diğer yandan tüm bu avantajlarının yanı sıra botoks tedavisi çok kısa sürer.

Sadece 10 dakikada tamamlanan bnotoks tedavisi sonrasında hasta günlük yaşantısına dönebilir ve hiçbir kısıtlama yapmak zorunda kalmaz.

Cerrahi olmayan bir tedavi olduğu için yara izi gibi sorunlara da neden olmayan botoks tedavisi sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık veya şişlik olması normaldir. Bu yan etkiler kısa bir süre içinde tamamen geçecektir. Bu anlamda botoks oldukça güvenli bir tedavi yöntemidir.

İlginizi çekebilir:

Botoks Ne Sıklıkla Uygulanmalı?

Botoks Kırışıklıkları Gerçekten Önler Mi?

5 / 5. 1