Estetik Ameliyat Fiyatları 2022'de Nasıl Belirleniyor ?
0
(0)

Estetik ameliyatlarının operasyon , doktor, bölge, sağlık kurumu, estetik olacak alanın yoğunluğu ve çeşitliliği de fiyatlar üzerinde etken olduğu için, ve Türkiye Cumhuriyetinde yayınlanan yasa gereği ameliyat fiyatlarının duyurulması yasaktır.

Yaptıracağınız estetik operasyona karar verdikten sonra, belirttiğimiz numaralar üzerinden bize ulaştığınızda, hasta danışmanımız size ödeme koşuları, taksit seçenekleri ve kredilendirme olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgi verecektir.

Türkiye’de özel sigortalar ve devlet kurumları estetik ameliyatlarının isteğe dayalı olan kozmetik amaçlı, sağlık sorunu olmadan yapılan hiçbir estetik operasyon masrafını karşılamamaktadır.

Bunlara mukabil, son zamanlarda bankalardan tüketici kredisi kullanımı estetik operasyonlar açısından da yaygınlaşmaya başladı.

Estetik ameliyat fiyatlarını belirleyen faktörler neler?

Ödeyeceğiniz ücret karşılığı size verilecek estetik hizmeti, bir süratli tüketim olgusu değildir. Kendinize yapmış olduğunuz uzun yıllara yayılan bir yatırımdır. Bu pencereden bakmış olduğunuzda Türkiye’deki fiyatların oldukça uygun ve karşılanabilir olduğunu fark edeceksiniz.

Sağlık hizmetlerine erişim, bir mal veya ticari metaa alımından fazlaca farklıdır. En ucuzunu bulmak her vakit doğru çözüm olmaz. Ortalama fiyatlar estetik operasyonlar için zaten bellidir. Bunların oldukça altı ya da üstü size sağlık veya maddi açıdan zarar verebilir.

Ani ve duygusal kararlar vermekten kaçının, şayet maddi anlamda zorlanıyorsanız operasyonunuzu bir süre erteleyebilirsiniz. Operasyona ihtiyaç duyduğunuz bölgeler de için uzmanlarla görüşüp, doğru bilgiler ışığında profesyonel destek alıp, saha araştırması yapmanız daha doğru bir davranış olacaktır.

Sağlığın, güzelliğin ve gençliğin en mühim hazine olduğunu sakın unutmayın. Sağlığınızı ve sizi tehlikeye sokacak duygusal buhranlar ve anlık kararlar yüzünden bir ömür mutsuz olabilirsiniz.

Estetik ameliyatların temelinde insanların kendini daha çok sevme isteği, beğenme eğilimi ve uzun vade de mutluluk elde etmek amacıdır. Tam aksi bir durum doğurmak artçıl sancılara sebebiyet verecektir.

Estetik fiyatlarına tesir eden faktörler nelerdir?

Türkiye’de estetik cerrahi son yılarda büyük bir ivme kazanmış, bölgemizde ve dünyada kendine saygın bir yer edinmiştir. Bu kaliteli hizmetin yanı sıra fiyatlar makul sınırlar içindedir.

Özellikle İstanbul, Avrupa’nın güzel duyu cerrahi merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Her sene yüz binlerce hasta Ortadoğu ve Avrupa’dan gelip güzel duyu problemlerini çözmektedir. Bunda kaliteli hizmete müsait fiyatlara erişebilmek en önemli faktördür.

Ameliyatları yapan kişi ve kuruluşlara bağlı olarak ortalama fiyatların üstüne çıkılabildiği gibi aşağısına da inilebilir. Estetik Cerrahi ameliyatlarındaki fiyat aralıklarını doktorlarınızı arayarak ya da doktor kontrolü sonrası öğrenmek mümkün.

Bugün pek oldukça hasta e-mail yolu ile ya da telefon açarak doktorlara uygulamaların fiyatlarını sormaktadır. Verilen fiyatlar ise ortalama fiyatlar olmaktadır. Nedeni, estetik cerrahide tüm ameliyat planlamasının kişiye özel yapılmasıdır.

Her hastaya aynı ameliyat yapılamaz. Hastanın durumuna göre, bölge sayısına ve yapılacak işleme göre ameliyat tekniği de değişebilir.

Örneğin silikon protez göğüs büyütme işleminde, bunların yanı sıra işlem sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi bile fiyat üzerinde değişkenlik sağlayabilecek etkenler arasındadır.

Doktorunuz size ek bir uygulamayı, en iyi veya tatmin edici bir netice için önerebilir, bu da fiyatı etkileyen bir durumdur. Net fiyat alabilmek için ya ayrıntılı muayene olmalısınız ya da internet vasıtası ile resimlerinizi göndermelisiniz.

Yukarıdakilere ilaveten işlemin yapılacağı hastane, alacağınız oda hizmeti ve konfor, operasyonun anestezisi ve en önemlisi kullanılacak olan malzemenin kalitesi fiyatları etkileyecektir.

Ayrıca ayrı ayrı yaptırılan estetik ameliyatlar, kombine estetik dediğimiz yani birbirine yakın ve aynı anda estetik ameliyat yapılması mümkün olan bölgelere göre daha pahalı olacaktır.

Eğer birden fazla estetik ameliyat düşünceniz varsa ve bölgeler aynı anda estetik ameliyat olmaya müsaitse, kombine estetik tercihi sizin için daha hesaplı olacaktır.

2021’de Estetik Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Estetik ameliyat fiyatları seçilen hastane, doktorun uzmanlığı, ameliyatın süresi, kişinin vücut ölçüleri, yapılacak işlem, bölge sayısı, doku yapısı, ürün kalitesi, ameliyat tekniği, kullanılan malzemeler kalitesi, para birimin türünden ödeme yöntemi (Dolar-Euro kuru üzerinden değişiklik gösterebilir) ve ek uygulama tercihlerine göre değişiklik gösterir.

Hastadan hastaya göre de doktordan doktora göre de fiyatlarda uçuk bir fark olmaksızın değişkenlik mevcuttur. Bu hususta doktor tecrübesi her zaman estetik ameliyatın başarılı sonuçlanması için temel ayrımdır.

Ülkemizde başarılı duyu ameliyat fiyatları ortalama ne kadardır ?

Ülkemizde ki ameliyat fiyatları, estetik ameliyatlarının en çok tercih edildiği Avrupa ülkelerine ve Güney Korey’e göre daha ucuzdur.

Avrupa ülkelerinin çoğunda para birimi olarak Euro kullanılması en büyük etkenlerden biridir. Başarılı duyu ameliyatları, güzel duyu ameliyatları sayısı ülkemizde uygun ve oldukça sıklıkla tercih edilen bir estetik seçeneğidir.

Ortalama estetik tutarları sitenizde neden yok ?

Ortalama veya net bir estetik fiyatı vermek, sağlık bakanlığı gereğince yayınlanan, hasta-doktor ilişkisi temeli açısından tehlike arz edeceği konusunca açıkça duyurulması yasaktır. Bizimle irtibata geçmeniz halinizde talep ettiğiniz tüm estetik operasyonlar için sizlere detaylı bilgi sağlanacaktır.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir