Gebelik Sonrası Yapılabilecek Meme Estetiği Uygulamaları
5
(1)

Gebeliğin ardından kadınların çoğu göğüslerinin değiştiğini fark eder ve bu yeni durumdan memnun olmazlar. Çoğu zaman göğüsler sarkabilir, küçülebilir veya olduğundan çok daha büyük ölçülerde kalabilir.

Bu gibi durumlarda gebelikten bir süre sonra meme estetiği cerrahisi işlemleri gerçekleştirilebilir. Meme estetiği uygulamaları şu şekildedir;

Meme Büyütme Estetiği

Göğüslerin, kadın bedeninin ve doğurganlığın sembolleri olarak, genel vücut yapısına oranla küçükse bu durum psikolojik problemler yaratabilir.

En yaygın ameliyatlardan biri olan silikon ile meme büyütme, kadınların güvenini arttırır ve psikolojilerini iyi bir şekilde değiştirir. Silikon göğüs protezleri farklı boyut ve formlarda olabilir.

Sizin için uygun protezin seçiminde, vücut yapısı, göğüs dokunuzun kalınlığı ve arzulanan boyut dikkate alınır. Süt kanalları etkilenmediğinden meme büyütme ameliyatı emzirme döneminde herhangi bir sorun ortaya çıkmaz.

Meme Küçültme Estetiği

Bir kadının kendini güzel ve kendine güvenli hissetmesi için göğüsler büyük bir rol oynamaktadır. Meme gelişimi ergenlik döneminde başlar ve doğurganlık çağının sonuna kadar gelişmeye devam eder.

Doğumda aşırı kilo verilmesi, emzirme, yaşın artması göğüslerin ebat ve esnekliğinde değişikliklere neden olur. Ve bazen göğüsler genetik ve hormonal faktörler nedeniyle erken yaştan beri vücut için daha büyük olabilir.

Meme küçültme ameliyatı, özellikle büyük göğüsleri olan kadınlar tarafından sıkça başvurulan ve boyun sırt ağrısı ve fiziksel aktivitelerin kısıtlanması nedeniyle birçok kadın tarafından tercih edilen bir ameliyattır.

Bütün bunları dikkate alarak meme küçültme cerrahisinin sadece estetik bir ameliyat değil, aynı zamanda işlevsel bir ameliyat olduğunu söyleyebiliriz çünkü bir kadının yaşam kalitesini etkilemektedir.

Meme Dikleştirme Estetiği

Kadınların için önemli olan göğüsler doğum, emzirme, kilo verme ve genetik özellikleri kaybetme nedeniyle hacim kaybederler. Bu durum kadınların özgüveninde sorunlara neden olabilir.

Göğüs dokusunda küçük bir sarkma meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protez ile sabitlenebilir. Ancak, çoğu zaman sarkma çok fazlaysa meme dikleştirme ameliyatı doğru seçenektir.

5 / 5. 1