Hamilelik Sonrası Meme İmplantları Hakkında 3 Gerçek Bilgi
5
(1)

Vücuttaki değişimler ve bir kadının göğüslerinin görünüşü, gebeliğin ortak yan etkilerinden biridir ve özellikle göğüsler emzirmeden fazlaca etkilenmektedir.

Birçok kadın, birçok kozmetik veya tıbbi nedenlerden ötürü hamilelikten sonra göğüs implantlarına gerek duyabilmektedir.

İmplantlar göğüslerin hamilelik öncesi döneme dönmesini sağlamaktadır. ancak hamilelik sonrası meme implantları ile alakalı bilinmesi gereken gerçekler de mevcuttur.

En Az 6 Ay Beklemeniz Gerekir

Bir bebeğin doğumunu izleyen ilk üç ay dördüncü üç aylık dönem olarak bilinir, çünkü yeni anneler hala hormonlarla savaşmaya devam etmekte ve bedenlerinde değişiklikler olmaya devam etmektedir.

Bu sorunların birçoğu üç ay sonra kendiliğinden düzelmeye başlarken, vücudunuzun bir normale dönmesi için ortalama 6 ay gerekmektedir. Emziriyorsanız, bu hormonal değişim dönemi emzirmeyi bıraktıktan sonra altı aya kadar uzayabilir.

Meme estetiğinin başarılı olması için hem emzirme dönemi hem de hamilelik döneminin ardından beklemek önemlidir.

Göğüs İmplantları  Gelecekte Emziremeyeceğiniz Anlamına Gelmez

Meme büyütme estetiği sonrasında henüz planlama yapmamış olsanız bile seneler sonra hamile kalma ihtimaliniz vardır ve bu durumda emzirme ile alakalı sorun yaşayıp yaşamayacağınızı merak edebilirsiniz. Ancak meme implantı emzirme yeteneğini etkilememektedir.

Meme büyütme estetiği söz konusu olduğunda, anne sütünü besleyen mekanizma ve salgı bezlerinin büyük ölçüde etkilendiği durumlar nadir görülmektedir.

Hamilelik Komplikasyonlar veya İmplantlarla İlgili Sorunları Artırmaz

Eğer meme büyütme ameliyatı geçirdikten sonra hamile kalırsanız, hamileliğinizin genellikle göğüs implantlarınızla ilgili sorunlara neden olmadığını bilin.

Hamilelik sürecinin sağlıklı geçirilmesi implantların engelleyebileceği bir durum değildir. Ancak yine de doktorunuza implantlarınızın olduğu bilgisini verebilirsiniz. Böylelikle rutin kontroller yapılabilir.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/parenting/baby/news/20131010/breast-feeding-after-implants-wont-cause-sagging-study-finds

5 / 5. 1