Hangi Meme Estetiği Prosedürü Sizin İçin Doğru?
5
(1)

Meme estetiği olmak için seçim yapmak, her yıl binlerce insanın aldığı önemli bir karardır. Bu hastaların çoğu, göğüslerinin nasıl değişmesini istediklerini tam olarak bilir, diğerleri ise nasıl başlayacaklarını bilemez.

Belirli ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seçebileceğiniz birkaç farklı  meme estetiği prosedürü vardır. Her bir işlemin ne yapacağını anlamak ve sizin için uygun olup olmadığını belirlemek büyük bir adımdır.

Bu nedenle hangi meme estetiği prosedürü sizin için doğru anlamanız gerekir. Aşağıda meme estetiği işlemlerini sizin için detaylıca anlattık.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği sırasında implantlar kullanılmakta, göğüslerin şekli değiştirilmektedir. Meme büyütme estetiği söz konusu olduğunda silikon veya salin implantlar kullanılmaktadır.

Salin implantlar temel olarak silikondan yapılmış plastik bir kesedir. İmplant, doğru boyutta olana kadar tuzlu su solüsyonu ile doldurulur.

Silikon implantlar ise silikon jeli ile doldurulmuş daha sert bir dış kabuk içermektedir. Her iki tip de uzun bir güvenilirlik geçmişine sahiptir.

Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültme  hastaları bu işlemi bir dizi nedenden dolayı seçmektedir. Bazıları hamilelikten ve emzirmeyle büyüyen göğüslere sahip kadınlardır.

Diğerleri, genç yaşlardan itibaren her zaman büyük göğüsleri olan kadınlardır. Göğüsler ayrıca kilo alımı ile de daha fazla büyüyebilirler.

Daha büyük göğüsleri olan kadınlar genellikle egzersiz yapmakta zorluk çekmekte, fiziksel sorunlarla uğraşmaktadır. Meme küçültme estetiği ile ekstra dokular ve fazla yağ birikimi ortadan kaldırılmaktadır.

Meme küçültme estetiği erkek hastalarda da kullanılabilir. Erkeklerde ergenlik döneminde büyüyebilen meme dokusu, jinekomasti olarak bilinen bir duruma neden olabilmektedir.

Erkek meme küçültme estetiği aslında düşündüğünüzden daha yaygındır, çünkü tüm erkeklerin %50’si yaşamlarının bir noktasında bu durumu tecrübe eder.

Meme Dikleştirme Estetiği

Bazen göğüslerin şekil veya boyutunda büyük bir değişime ihtiyacı yoktur. Ancak sarkmış olan göğüsler için meme dikleştirme estetiği gerekebilir. Emzirme, yaşlanma veya sık kilo alıp verme gibi durumlar sonrasında göğüslerde sarkma meydana gelebilmektedir.

Ancak meme dikleştirme estetiği ile göğüsler sarkmış görünümden uzaklaştırılabilir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında fazla doku ve yağ çıkarılmakta, meme yeniden konumlandırılarak dikleşmesi sağlanmaktadır.

Kaynakça:

https://parjournal.net/article/view/1254

5 / 5. 1