Meme Büyütme Ameliyatı: Artıları ve Eksileri

5
(1)

Meme büyütme ameliyatı en sık gerçekleştirilen estetik işlemlerden biridir. Göğüslerinin boyutundan memnun olmayan kadınlar meme büyütme estetiği ile istediği görünüme kavuşmaktadır. Ancak meme büyütme ameliyatı sadece küçük göğüslere sahip olan kadınlar için değil, hamilelik sonrası göğüsleri küçülen ve kilo verdikten sonra göğüsleri hacim kaybeden kadınlar için de uygundur.

Meme estetiği cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle hızlı ve düşünmeden karar vermemek önemlidir. Meme büyütme işlemi öncesinde prosedürün artılarını ve eksilerini bilmelisiniz.

Meme Büyütme Ameliyatının Artıları

  • Bazı kadınların doğal olarak daha küçük veya gelişmemiş göğüsleri vardır, bu da kendilerini kötü hissetmelerine neden olabilir. Meme büyütme estetiği ile göğüslerin şekli ve boyutu değiştirilerek istenen görünüme kavuşmak mümkündür. Meme büyütme ameliyatı sırasında kullanılan implantlar, göğüsleri vücudun diğer bölgelerine göre daha orantılı hale getirebilir.
  • Bazı kadınlar, göğüslerinin büyütme sonrası nasıl görünecekleri konusunda haklı olarak endişe duymaktadır. Neyse ki, deneyimli bir cerrah, ameliyattan sonra doğal görünümlü göğüslere ulaşmanızı sağlayabilir. Meme büyütme ameliyatında doğal bir görünüm elde etmek, implantların boyutu, konumlandırıldıkları yer ve kullanılan malzeme türü gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.
  • Meme büyütme estetiğinde kullanılan implantlar yıllarca dayanabilir. Birçok kadın, uzun bir süre boyunca implantları kullanmakta, çoğu zaman iimplantların değiştirilmesine hiç gerek kalmamaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatının Eksileri

  • Meme büyütme ameliyatı söz konusu olduğunda en büyük eksi, cerrahi işlem olması nedeniyle beraberinde risk ve komplikasyon ihtimalinin geliyor olmasıdır. Özellikle sigara kullanan kişiler için cerrahi işlemin ardından iyileşme çok daha yavaş olabilmektedir. Diğer yandan kanama ve enfeksiyon gibi riskler de mevcuttur.
  • Meme büyütme estetiği sonrası implant sızıntısı nadir görülen bir şeydir, ancak olabilir. Genellikle, göğüs bölgesinden yaralanmak veya düşmek implantlarda hasara neden olabilmektedir. Salin implantlarda tuzlu su hemen sızıntıdan vücuda yayılacak ve vücut tarafından emilecektir. Bu durumda sızıntının fark edilmesi uzun sürebilir. Silikon implantlarda ise jel kalın bir kıvamda olduğu için sızıntı olsa da silikon implanttan dışarı çıkmamaktadır. Böyle bir durumda sorunun fark edilmesi daha uzun sürmektedir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı