Meme Büyütme Ameliyatı Düşünmek İçin Nedenler
5
(1)

Herkesin vücudunda hoşlanmadığı bazı şeyler vardır. Birçok kadın için, göğüsleri bir mutsuzluk kaynağıdır. Kimi zaman küçük göğüslü olmak kadınları mutsuz edebilir ve psikolojik olarak zor anlar yaşamalarına neden olabilir. Bu gibi bir durumda meme büyütme ameliyatı en iyi seçenektir.

Küçük göğüsler için kullanılan sutyenler kişinin rahatsızlıklarını kısa vadede çözümleyebilir. Bu gibi bir durumda sutyeninizi sürekli olarak yeniden ayarlamak veya sutyen parçalarınızı eşit bir şekilde oturtmak için zaman harcarsınız.

Aynı zamanda bunun doğal olmadığını da bilirsiniz. Böyle bir durumda meme estetiği ile dolgun göğüslere sahip olmak ve başka herhangi bir değişiklik yapmamak oldukça mutluluk verici olabilir.

Diğer yandan meme büyütme ameliyatı ile hastalar kendilerini daha güvende hissetmekte ve sosyal yaşantılarının daha iyi olduklarını söylemektedir.

Kişinin vücudundan mutsuz olması her türlü sorunu yaratabilir. Bu nedenle psikolojik olarak bu durumdan çok fazla etkilenmemek için meme büyütme ameliyatını tercih edebilirsiniz.

Kimi zaman kadınlar üst ve alt bedenlerinin uymadığını bu nedenle de kıyafetlerin kötü durduğunu hisseder. Üst bedeniniz alt bedeninize göre küçük kalıyorsa elbiseler üzerinizde orantısız durabilir.

Meme büyütme ameliyatı her iki bedeni de eşitler ve böylelikle kendinize yakışan kıyafetleri seçmekte özgür olursunuz.

Meme büyütme ameliyatı her iki göğsün orantısını sağlamak için de önemlidir. Bir göğsünüz diğeriyle uyumlu değilse meme büyütme ameliyatı her ikisini birbirine eşitleyebilir.

Meme büyütme ameliyatı sırasında göğüslerin istenen boyuta getirilmesi için implantlar kullanılmaktadır. Meme büyütme implantları silikon ya da salin implantlardır ve hastanın tercihine göre kullanılmaktadır.

Ancak unutulmamalıdır ki meme büyütme estetiğinde yeni göğüslerin vücut ile orantılı olması için cerrahınızdan yardım almanız daha doğrudur.

Kaynakça:

https://www.fashiongonerogue.com/content/7-reasons-get-breast-augmentation/

5 / 5. 1