Meme Büyütme Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler
5
(1)

Meme estetiği popüler bir plastik cerrahi işlemi iken , ameliyatla ilgili birçok yanlış anlama vardır. Meme büyütme estetiği ile ilgileniyorsanız bilmeniz gereken bazı şeyler vardır.

Farklı Meme İmplantı Türleri Vardır

Salin göğüs implantları en fazla tercih edilen meme büyütme seçeneğidir, çünkü 18 ya da daha büyük yaştaki kadınlar için FDA onaylıdır. Bu implantlar steril tuzlu su ile doldurulur ve sabit tutarlılık, his ve şekil sağlar.

Silikon göğüs implantları doğal göğüs dokusunu hissettirir ve silikon jel ile doludur.

Silikon göğüs implantları seçerken, implantların durumunun iyi olduğundan emin olmak için düzenli olarak plastik cerrahınızı ziyaret etmeniz gerekebileceğini unutmayın. Bu implantlar, 22 yaş ve üstü kadınlar için FDA tarafından onaylanmıştır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında İyileşme İçin Zaman Gereklidir

Herhangi bir plastik cerrahi işlemi gibi, iyileşme zamanını da planlamalısınız. Meme büyütme ameliyatından sonra, işten en az bir hafta uzak durmanız önerilir.

Bu hafta, yorgun ve ağrılı hissetmek normaldir, ancak herhangi bir rahatsızlığa yardımcı olmak için ilaçlar önerilecektir. Şişme ameliyattan birkaç hafta sonra yavaş yavaş azalmaya başlar.

Meme Büyütme Ameliyatı Sırasında Genel Anestezi Kullanılır

Meme büyütme ameliyatı anestezi altında yapılır, yani yaklaşık iki saatlik işlem süresince uykuya dalacaksınız.

Cerrahi Sonrası İstediğiniz Sonuçları Görmek Zaman Alacaktır

Meme büyütme estetiği derinlemesine bir işlemdir, bu nedenle iyileşme süreci biraz zaman alacaktır. Bu rahatsızlık, şişme ve muhtemel morarma içerir.

Bunların hepsi ameliyattan birkaç hafta sonra kendiliğinden geçecektir. Bu süreçte sakin olun ve vücudunuz tamamen iyileştikten sonra sonuçları göreceğinizi kendinize hatırlatın.

5 / 5. 1