Meme Dikleştirme Estetiğine Dair Bilinmesi Gerekenler
5
(1)

Güzel göğüsler sadece boyut göz önüne alınarak değerlendirilemez. Güzel göğüslerin en önemli özelliği boyutunun vücuda uygun olmasının yanı sıra simetrik ve doğru oranda dik olmasıdır.

Bir meme dikleştirme ameliyatı, sarkmış göğüslerin daha sıkı ve daha estetik olması için gerçekleştirilmektedir. Bu işlem hastanın genç görünmesinin yanı sıra sutyen ve mayoya daha rahat ve çekici hissetmesine de neden olur.

Meme estetiğinde fazla olan cilt dokusu  yeniden şekillendirilir ve meme başı ve areola daha ileri bir konuma getirilerek, daha güzel bir göğüs konturu oluşturulur.

Geniş olan meme ucu meme dikleştirme ameliyatı esnasında küçültülebilir. Bu sayede genel olarak daha orantılı ve doğal görünümlü bir göğüs ortaya çıkartılır.

Kadınların meme dikleştirme ameliyatını seçmesinin ardındaki nedenlerden bazıları şunlardır;

Gebelik ve emzirmeyi takiben sarkmış olan göğüs şeklini düzeltmek.Gebelik, göğüslerde istenmeyen değişiklikler meydana getirebilir.

Genellikle gebelik ve emzirme dönemi sonrasında memeler sarkmaktadır. Protez olsun ya da olmasın bir meme dikleştirme ameliyatı, estetik açıdan daha hoş görünmenize neden olabilir.

Kilo kaybından sonra sarkmış olan memeleri eski haline getirmek için de meme dikleştirme ameliyatı kullanılmaktadır. Kilo vermek genellikle göğüs hacmini kaybetmek anlamına gelir.

Bu nedenle de meme dikleştirme ameliyatı ile istenen göğüslere kavuşmak mümkündür.

Bazı durumlarda, meme dikleştirme ameliyatı tek başına hastanın istediği sonuçların elde edilmesini sağlamayabilir.

Yaşlılık, kilo kaybı veya gebelik nedeniyle göğüslerinin içi boş gibi göründüğünü veya hacim kaybettiğini düşünüyorsan, meme dikleştirme ameliyatı esnasında memeye dolgunluk ve şekil kazandırmak için meme protezleri kullanılabilir.

Diğer yandan eğer daha büyük göğüsler istiyorsanız meme dikleştirme ameliyatı meme büyütme ameliyatı ile de birleştirilebilir.

Kaynakça:

https://www.harpersbazaar.com/uk/beauty/a28909197/breast-lifts-explained/

5 / 5. 1