Meme Estetiği Hakkında Bilmediğiniz 4 Şey
5
(1)

Günümüzde, meme estetiği ameliyatı sadece göğüsleri büyütmek anlamına gelmemektedir. Kozmetik nedenlerden dolayı yapılabilen meme estetiği, fiziksel sorunlardan ve psikolojik nedenlerden ötürü de yapılmaktadır.

Meme estetiği söz konusu olduğunda meme büyütme haricinde meme dikleştirme ve meme küçültme cerrahisi de meme estetiği işlemleri arasında bulunmaktadır.

Hangi tip meme estetiği olursanız olun, ameliyat sonrası farkında olmanız gereken bazı şeyler vardır. Hastaların meme estetiği cerrahisi hakkında bilmesi gereken en önemli detayları bir araya getirdik.

Meme Estetiği Ameliyatı Sütyen Boyutlarına Göre Yapılmaz

Meme estetiği ameliyatı, anatomiye ve bilime dayanarak yapılır. Bu nedenle estetik işlem sırasında sütyenlere basılan numaralar söz konusu değildir.

Hastaların meme estetiği ameliyatı sonrasında göğüslerinin bekledikleri sütyen boyutunda olmadığını görmeleri mümkündür. Burada önemli olan sütyen boyutu değil, yeni göğüslerin vücudunuzla orantısıdır.

Göğüslerin Boyutu Zamanla Değişebilir

Meme estetiği sonrası göğüslerinizin büyüklüğü kilo alımı, hamilelik ve yaşlanma da dahil olmak üzere birçok farklı faktöre bağlı olarak değişebilir.

Aynı zamanda menopoz sürecinin de göğüslerin büyümesine neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle meme estetiği yaptırırken bunları göz önünde bulundurmak önemlidir.

İmplantların Değişmesi İçin Yeni Bir Cerrahi Gerekebilir

Meme büyütme veya meme dikleştirme estetiği sırasında göğüslere implant yerleştirilmektedir. Bu durumda hastaların ilerleyen zamanlarda implant değişimi için yeniden ameliyat olabileceklerini bilmeleri önemlidir.

Meme Estetiği Benlik Saygısını Geliştirebilir

Çok küçük, çok büyük veya eşit olmayan göğüsler ile yaşamak, kadınların belirli sosyal olaylardan, sporlardan ve kıyafetlerden uzak durmasına neden olabilir.

Meme estetiği ameliyatı simetrik ve orantılı göğüsler yaratmanın bir yoludur, böylece hastalar vücutlarıyla barışık hale gelirler ve kendilerini daha rahat hissederler.

Meme estetiği birçok durumun önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Bu durumda sadece kozmetik nedenler değil psikolojik sorunlar da meme estetiğine karar vermede önemlidir.

Meme estetiği ameliyatı yaptırmak istiyorsanız detaylı araştırma her zaman çok daha bilinçli olmayı sağlamaktadır.

Kaynakça:

https://www.womenshealthmag.com/health/a19967508/boob-job-need-to-know/

https://www.thrillist.com/sex-dating/nation/things-you-didnt-know-about-breast-implants

5 / 5. 1