Meme Estetiği İmplantları ve Egzersiz
5
(1)

Meme estetiği için implantlarınızın boyutunu seçerken, dikkate almanız gereken birkaç faktör olacaktır. Dikkatle tartılması gereken faktörlerden biri, egzersiz rejiminizdir.

Eğer düzenli bir koşucu, ağırlık kaldırıcı veya sporcu iseniz, göğüslerinizin yeni boyutu egzersizlerinize ayak uydurma kabiliyetiniz üzerinde doğrudan bir etkisi olabilir.

Bu kategorideki kadınlar için, implant boyutunu seçtiğinizde ve bu implantların sizin için doğru yerleştirilmesi sırasında akılda tutulması gereken birkaç şey var.

Yaptığınız egzersiz türü, sizin için en uygun olan implantların boyutunu etkileyebilir. Örneğin, koşucular için çok büyük göğüslerin egzersiz sırasında performansı engellediğini, ancak daha orantılı göğüs boyutunun olumsuz bir etkisi olmadığı bilinmektedir.

Aslında, implantların yerleştirilmesine bağlı olarak, göğüs kası, ağırlık kaldırma sırasında büküldüğünde bile bozuk görünebilir. Orantılı bir implant boyutunun seçilmesi ve implantın göğüs kasının üstüne yerleştirilmesi çoğu zaman bu kategoriye giren hastalar için en iyi seçimdir.

İmplantlarınızı aktif yaşam tarzınızla eşleştirirken boyut düşünülecek tek şey değildir. Göğüs implantları göğüs kasının üst kısmına veya göğüs kasının bir bölümünün altına yerleştirilebilir.

Vücut geliştiriciler, kasta meydana gelebilecek distorsiyon nedeniyle alt bölgede yerleştirmeyi tercih etme eğilimindedir.

İmplant boyutunu ve yerleşimini seçerken egzersiz programınız belirleyici faktör olmayacaktır. İmplantlarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer faktörler arasında aşağıdakiler bulunur;

  • Mevcut göğüs boyutunuz ve sahip olduğunuz göğüs dokusu miktarı
  • Göğsünüzün genişliği ve göğüs çerçevenizin toplam boyutu
  • Göğüslerinizin mevcut şekli ve konumu
  • Ulaşmayı umduğunuz sonuçlar

5 / 5. 1