Meme İmplantları için Doğru Boyut Nasıl Seçilir?
5
(1)

Meme implantlarının büyüklüğü kübik santimetre cinsinden ölçülür ve meme estetiği söz konusu olduğunda doğru boyut seçimi çok önemlidir.

Meme estetiği için doğru boyut, ameliyattan sonra nasıl görünmek istediğinize, günlük aktivitelerinize, yaşam tarzı faktörlerine ve plastik cerrahınızın önerdiği çeşitli faktörlere bağlı olarak değişecektir.

Bu adımlardan geçerek ve süreç boyunca doktorunuzla işbirliği yaparak, seveceğiniz bir meme implantı estetiği olma şansını yüksektir.

Göğüs implantları ile istediğiniz görünümü ortaya çıkarmanın en iyi yollarından biri, boyut, meme oranları, şekil ve pozisyonu düşünmektir.

Cerrahınız ile yapacağınız görüşme sırasında, sizin için en iyi şekilde uyumlu olan implant şekilleri ve meme implantı boyutları hakkında ikinci bir fikir edinmek için bir arkadaşınızı yanınızda getirmenizi öneririz.

Simetri, meme implantı boyutları dikkate alındığında akılda tutulması gereken bir başka faktördür. Göğüs büyüklüğü ölçülerine karar vermeniz için cup büyüklüğünü temel almayı unutun. Meme implantı büyüklüğü ne kadar büyük olursa sarkma yaşamanız o kadar muhtemeldir.

Günlük yaşamınızda yaptığınız aktiviteler, göğüs implant boyutlarına karar vermede kritik bir rol oynamalıdır. Özellikle sporcular, istedikleri meme implantı boyutlarına dikkat etmelidir.

Fiziksel olarak aktif olmak ve göğüslerinize çok fazla zorlamak için çok zaman harcadığınız için, egzersizinize ayak uydurabilecek daha küçük bir beden isteyeceksiniz.

Mevcut meme büyüklüğünüz, genel göğüs implant boyutları söz konusu olduğunda sınırlayıcı bir faktördür. İstediğiniz büyüklüğü sağlamak için fiziksel olarak yeterli miktarda meme dokusuna ihtiyacınız var. Gelecek birkaç yıl içinde hamilelik planlıyorsanız, meme implantları için beklemek isteyebilirsiniz.

5 / 5. 1