Meme Estetiğinde Kullanılan Silikon Protezlerle Alakalı 6 Şaşırtıcı Efsane
5
(1)

Meme estetiğinde kullanılan silikon protezler hakkında sıkça duyulan birçok efsane vardır ve neyin doğru, neyin yanlış olduğunu anlamak bilmeyen biri için imkansız görünmektedir.

Birçok kadın, onları çevreleyen efsanelere inanmakla inanmamak arasında sıkışmıştır. Bu makale meme estetiğinde kullanılan silikon protezlerle alakalı efsaneleri ve gerçekleri ortaya çıkaracaktır.

SİLİKON PROTEZLER BELLİ OLUR

Bu yanlıştır. Deneyimli ve nitelikli plastik cerrahlar, doğal görünen ve hastanın vücudunun geri kalan kısmı ile orantılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Son yıllarda silikon protezler önemli ölçüde gelişti ve göğüs implantları artık her zamankinden daha doğal görünüyor.

Görünür yara izi olmadıkça, göğüslerinize dokunduğunuzda bile doğal olduğunu düşünebilirsiniz. Bu nedenle dışarıdan herhangi biri göğüs büyütme ameliyatı geçirip geçirmediğinizi anlamayacaktır bile.

SİLİKON PROTEZLER UÇAKTA PATLAYABİLİR

Bu çok eski bir efsane ve hala konuşulmaya devam edilip, sıklıkla soruluyor. Silikon protezin patlaması mümkün değildir. Günümüzde kullanılan implantlar son derece dayanıklıdır. Yırtılmaz ve patlamazlar.

SİLİKON PROTEZLER BİRKAÇ YIL İÇİNDE DEĞİŞTİRİLMELİDİR

Silikon protezleri olan kadınların çoğu, implantlarını 10-15 yıl sonra değiştirme kararı alır. İmplantların değişmesi konusundaki bu karar ise çoğunlukla, bireyin hayatında farklı bir aşamada olması ve mevcut silikon protezlerin mevcut beden şekilleri veya boyutlarıyla uyuşmamasından dolayı alınmaktadır.

Eğer bir hasta silikon protezler konusunda herhangi bir problem yaşamazsa bunları değiştirmeye gerek yoktur.

SİLİKON PROTEZİ OLANLAR MAMOGRAFİ ÇEKTİREMEZ

Bu yanlış bir düşüncedir. Göğüs silikon protezleriniz varsa mamografi çektirebilir, periyodik muayenelerinizi yaptırabilirsiniz.

SİLİKON PROTEZLER SOĞUK VE SICAK HAVALARDAN ETKİLENİR

Silikon protezler sıcak havalarda erimez veya soğuk havalarda donmazlar. Siz soğuk havada üşüseniz bile silikon protezler daima birkaç derece vücut sıcaklığında kalacaktır.

SİLİKON PROTEZLER TEHLİKELİDİR

Bu inanış doğru değildir. Silikon protezler bir zamanlar test yapmak için piyasadan çekildi ve silikonun çok güvenli olduğu tespit edildi. Silikon, meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen tüm kadınlar için onaylanmıştır.

5 / 5. 1